Świt pod Spitzkoppe, Namibia

Najpierw będą gwiazdy, a potem zejdziemy na ziemię

Spotkanie albumowe online, które się odbyło na początku stycznia, tak się spodobało, że postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i… zaczynamy nową formułę: rozmowy fotograficzne online. O wyznaczonym czasie będziemy się internetowo spotykać i opowiadać o fotografii – w widzeniu naszym lub zaproszonych gości.

Świt pod Spitzkoppe, Namibia

Na pierwszy ogień idzie rozmowa o astrofotografii. Wystąpi Adam Krypel, który specjalnie dla uprawiania tej dziedziny sztuki przeniósł się na Teneryfę. Dlaczego akurat Teneryfę? O tym też opowie 🙂 A w kwietniu poprowadzi merytorycznie naszą pierwszą astro-foto-wyprawę na tę piękną wyspę. Towarzyszyć mu będzie Dorota Duda – zarówno w studio, jak i na Teneryfie, pomagając uczestnikom fotografować po nocach i dbając o ich dobrostan w dzień.

Gwiazdy na Teneryfie: niedziela 22 stycznia 2023, godzina 20.00

Drugie spotkanie będzie dotyczyło fotografii krajobrazowej. A konkretnie: porozmawiamy o pięciu podstawowych błędach, które sprawiają, że nazbyt często zdjęcia krajobrazowe okazują się rozczarowujące, choć przecież scenerie było tak piękne! Głównym problemem fotografa w krajobrazie wcale nie jest sprzęt ani ustawienia – a co nim jest, i jak sobie z tym poradzić, powiemy już w środę wieczorem.

Pięć problemów z fotografowaniem krajobrazu: środa 25 stycznia 2023, godzina 20.00

Oba spotkania będą transmitowane tutaj, na blogu, a także na fanpage’u Fotezji: https://www.facebook.com/Fotezja  – gdzie komu będzie wygodnie oglądać!

Rozmawiamy o 5 problemach z fotografowaniem krajobrazów:

 

Zapis rozmowy o astrofotografii poniżej:

 

Następne rozmowy będą… gdy będą, a zapowiadać je będziemy m.in. za pomocą mailingu, zapraszamy do zapisania się na powiadomienia.