IMG_1817_pasek
Kim są Ewa i Piotr? Oraz co to jest “Ewa i Piotr s.c.”?

Ewa Prus

Ewa, czyli Ewa Prus, redaktorka miesięcznika Digital Foto Video, instruktorka na warsztatach fotograficznych oraz fotowyprawach, autorka bestsellerowych podręczników edycji zdjęć, tłumaczka, cyfrowa manipulatorka.

Jej podręczniki edycji zdjęćNajlepsze warsztaty Photoshopa i nie tylko” oraz „Praktyczny Photoshop CS5 dla fotografa” mimo kilku dodruków są już nie do zdobycia, dlatego obecnie pisze e-booki – jej bestsellerowemu „HDR od H do R” nie grozi wyczerpanie. Edukację fotograficzną prowadzi od 2002 roku, najpierw na łamach miesięcznika „CHIP”, później „CHIP Foto Video Digital”, a następnie „Digital Foto Video”. Od 2010 prowadzi warsztaty fotograficzne oraz edycyjne, a od 2011 roku pomaga uczestnikom fotowypraw realizować ich pomysły na fotografie. Relacje z warsztatów i fotowypraw można przeczytać we Wspomnieniach z warsztatów, a skromny wybór wykonanych przy okazji fotografii obejrzeć w Portfolio.

Piotr Dębek

Piotr, czyli Piotr Dębek – redaktor miesięcznika „Digital Foto Video”, instruktor na warsztatach fotograficznych oraz fotowyprawach, fotograf i dziennikarz, konsultant książek o fotografii. Niekiedy redaktor naczelny.

Dziennikarz popularnonaukowy od 1997 roku, na przełomie 2003 i 2004 roku tworzył koncepcję i kierował jako redaktor naczelny powstawaniem miesięcznika „CHIP Foto Video digital”, a od 2006 roku publikuje testy i artykuły poradnikowe na łamach „Digital Foto Video”. Jest autorem praktycznego podręcznika „ABC Fototografii” (wydanego najpierw w wersji papierowej, a obecnie dostępnego wyłącznie jako e-book), a także innych e-booków na temat fotografii. Od 2010 prowadzi warsztaty fotograficzne, a od 2011 roku na 15 fotowyprawach (stan na koniec 2014 roku) podpowiadał uczestnikom, jak za pomocą sprzętu, którym dysponują, uzyskać fotografię, którą zawsze chcieli zrobić, tylko nie wiedzieli jak. Relacje z warsztatów i fotowypraw można przeczytać we Wspomnieniach z warsztatów, a nieco fotografii wykonanych podczas warsztatów, fotowypraw i nie tylko można obejrzeć w Portfolio.

Fotowyprawy są realizowane wspólnie z Klubem Podróży Horyzonty – firmą z uprawnieniami biura podróży.

IMG_1817_aa

O firmie Ewa i Piotr s.c.

O tym, kto organizuje warsztaty fotograficzne prowadzone przez Ewę i Piotra.

Napisane przez nas książki fotograficzne

O napisanych przez Ewę i Piotra książkach papierowych oraz e-bookach.

Nasze stanowisko etyczne

Zasady pojawiania się reklam na blogu.

napiszdonas

Napisz do nas!

Opinie o blogu, wrażenia z przeczytanych fotobooków, pytania o warsztaty i fotowyprawy – mile widziane!


Zapraszamy, zaglądajcie do nas! A jeśli potrzebujecie przypomnienia lub informacji, że pojawiło się u nas coś nowego, to można nas śledzić na Facebooku i Google+.

Mamy również konto w serwisie Vimeo, gdzie zapraszamy do obejrzenia naszych filmów!

vimeo Ewy i Piotra