Wiosenny poranek, Toskania

Fotowyprawy i fotowarsztaty

Zastanawiasz się dokąd pojechać? Jak to dokąd – na fotowyprawę!

Każda nasza fotowyprawa to wyjazd w fotograficznym stylu: nie dość, że oderwiesz się od stresu codziennego życia, napatrzysz się na piękne okolice, zrelaksujesz się w powolnym rytmie smakowania fantastycznych miejsc, to jeszcze zrobisz zdjęcia – i to dobre zdjęcia.

Fotowyprawy są zaplanowane pod kątem fotografowania: jesteśmy w najładniejszych miejscach przy najlepszym świetle, a harmonogram wyjazdu jest podporządkowany realizacji pięknych kadrów. No i pojedziemy tam z Tobą, więc w razie wątpliwości dotyczących ekspozycji, kompozycji czy po prostu funkcji aparatu, będziesz mieć pod ręką profesjonalnych instruktorów fotografii.

Pojedziemy z Tobą

My, czyli Ewa Prus i Piotr Dębek.

Od 2012 roku prowadzimy prowadzimy fotowyprawy w różne strony naszego pięknego, fotogenicznego świata i tylko do końca 2019 roku przygotowaliśmy i prowadziliśmy ponad 60 fotowypraw. Wyjazdy zagraniczne realizowaliśmy najpierw we współpracy z Fundacją Marka Kamińskiego, później Klubem Podróży Horyzonty, a od połowy 2019 fotowyprawy przygotowujemy i realizujemy za pomocą własnego biura podróży Fotezja.  Razem z uczestnikami fotowypraw fotografowaliśmy wielokrotnie w takich krajach jak Maroko, Toskania, Jordania czy Islandia. Za nami także Namibia, Etiopia, Peru, Wenecja… a to jeszcze nie koniec pomysłów.

Edukacją fotograficzną zajmujemy się jeszcze dłużej niż fotowyprawami. Prowadziliśmy ją od 2000 roku, najpierw na łamach miesięcznika „CHIP”, później „CHIP Foto Video Digital”, a następnie „Digital Foto Video” i “Foto Plus”. Obecnie redagujemy portal fotograficzny Fotezja, piszemy artykuły i e-booki, które można zakupić w naszym sklepiku. Gdyby ułożyć jedne na drugich wszystkie książki i artykuły, które napisaliśmy w ciągu tych lat, byłby tego spory stos. I ciągle rośnie…

fotowyprawa, fotowarsztaty

Kliknij poniższy obrazek, aby zobaczyć aktualną listę najbliższych fotowypraw i fotowarsztatów:

Fotowyprawy w piękne miejsca

Warsztaty dla miłośników fotografii i nie tylko

Od roku 2009 prowadzimy warsztaty z fotografowania i komputerowej edycji zdjęć. Zaczęło się od Doliny Chochołowskiej i od tej pory przemierzyliśmy z warsztatami spory kawałek kraju – od Szklarskiej Poręby po Białowieżę, a wybieramy się jeszcze w inne rejony. No i nie sposób nie wspomnieć o corocznych warsztatach w Pradze, z każdym rokiem coraz bardziej magicznej. Weekendowe warsztaty w kraju (i w Pradze, ale jak wiadomo, Praga nie zagranica) to nie wszystko. Można z nami pojechać do wielu krajów bardziej lub mniej egzotycznych, ale z pewnością pięknych i fotogenicznych. Owocem wyjazdów krajowych i zagranicznych są galerie, które można oglądać na stronie Portfolio. Chcesz zrobić takie zdjęcia? Pokażemy Ci, gdzie i w jaki sposób takie fotografie powstają. I zawieziemy Cię tam o odpowiedniej godzinie…

IMG_5881_pasek

 

Fotowyprawa to wspaniały sposób na piękne wspomnienia

Do końca 2018 roku zrealizowaliśmy ponad 50 edycji fotowypraw. Wspomnienia z tych wyjazdów zamieszczamy na naszej wspominkowej stronie. Zobacz, gdzie fotografowaliśmy!

IMG_3174_pasek

 

Wszystko, czego uczestnik fotowyprawy chciałby się dowiedzieć… a nawet więcej

Zapraszamy do udziału w warsztatach i fotowyprawach. Chętnie odpowiemy na związane z nimi pytania. Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o warsztaty, a także dodatkowe wyjaśnienia odnośnie fotowypraw. Można też oczywiście pytać o inne kwestie –
chcesz się dowiedzieć, jak konkretnie będzie przebiegać wyjazd, co trzeba mieć i umieć? Chętnie porozmawiamy. Właściwie to na to ostatnie pytanie możemy odpowiedzieć od razu: umieć nie trzeba nic. Wszystkiego można się nauczyć w trakcie wyjazdu, i to bynajmniej nie z instrukcji obsługi aparatu. Natomiast mieć trzeba chęć do nauki fotografii i wypatrywania kadrów, aparat i statyw. Jeśli potrzebujesz wiedzieć coś jeszcze, napisz do nas – zapraszamy do kontaktu!

 

Dowiedz się pierwszy o naszych warsztatach fotograficznych i fotowyprawach!

Jeśli jesteś zainteresowany informacjami na temat następnych planowanych warsztatów i fotowypraw, a także naszych nowych poradników fotografowania i edycji zdjęć, zapisz się na nasze powiadomienia!

fotowyprawa Santorini