Wschód słońca pod Neuschwannstein, fotowyprawa Bawaria

Bawaria: zamki, lasy i jeziora Szalonego Ludwika

Wschód słońca pod Neuschwanstein, fotowyprawa Bawaria

Bawarska fotowyprawa z miasteczek i wiosek przeniosła się na pałace. Wschód słońca z widokiem na oba zamki Ludwika Szalonego przebiegł zgodnie z planem – pokazało się i słońce, i Alpy (na co rok wcześniej czekaliśmy bezskutecznie). Reszta dnia to krążenie wokół Neuschwansteinu i fotografowanie go z różnych stron (zamek Hohenschwangau też czasem łapał się w kadr).

Jesienna refleksja, Bawaria fotowyprawa

Było także sporo czasu na fotograficzne spacery po królewskich lasach. Jesień tutaj też prawdziwie królewska, lasy kolorowe, jest gdzie chodzić, więc więc oprócz zamków głównym fotograficznym tematem dzisiaj była złota jesień. Dodatkowe możliwości stwarzało jezioro Alpsee, nad którym położone są zamki. Dobrze wykorzystane silne światło słońca pozwalało multiplikować jesienne barwy, wykorzystywać odbicia do tworzenia fotografii impresjonistycznych i ćwiczeń z kompozycji symetrycznych.

Jesień w lesie, fotowyprawa Bawaria

Mimo, że dzień był słoneczny, to zbocza otaczających jezioro wzgórz oraz gęstwina drzew pozwalały na znalezienie obszarów zacienionych, zdecydowanie lepiej nadających się do fotografowania samego wnętrza lasu czy też ćwiczenie rozmazańców – kolejnej impresjonistycznej techniki, tym razem wykorzystującej ruch aparatu dla ucieczki od realizmu.Celowe poruszenie, warsztaty fotograficzne, Bawaria