Oby tylko nie padało! Tak sobie zawsze mówimy przed warsztatami. Przed wyjazdem do Maroka nic nie mówiliśmy, bo przecież to jasne: Afryka, pustynia, w dodatku zaczęła się już pora sucha, jaki deszcz mógłby tam padać?

A tymczasem od razu pierwszego dnia pobytu, gdy jechaliśmy nad wodospad, nad okolicą zaczęły się zbierać chmury. Gdy wysiedliśmy z autobusu, zaczęło padać. W trakcie przejścia nad wodospad (nie było daleko, szło się najwyżej dziesięć minut) ulewa rozpętała się na dobre. Schowaliśmy się pod daszki kramów z pamiątkami. Ale to jednak Afryka i pora sucha, więc po kwadransie deszcz ustał i można było iść dalej. A wodospad… był tam. Bardzo był. Nasz przewodnik powiedział, że w takiej postaci go jeszcze nie widział.

Maroko, Wodospad Ouzoud

Tam, gdzie zwykle cieknie sobie z góry takiej sobie wielkości strumień, waliła potężna ściana spienionej, brązowej od mułu wody, rozpylając dodatkowo w powietrzu efektowną mgiełkę. Zaraz potem wyjrzało zza chmur słońce, zapalając w tej mgiełce wspaniałą tęczę. Błękit nieba, trochę zieleni, ruda woda na tle brązowych skał i wszystkie barwy tęczy do tego. I my, z aparatami na statywach.

Nie warto narzekać na pogodę. Za to z pewnością warto pomyśleć nad wykorzystaniem każdych warunków, jakie się nadarzą – nawet jeśli się ich zupełnie nie spodziewamy.

Maroko, Ouzoud

  1. Cytuję: Błękit nieba, trochę zieleni, ruda woda na tle brązowych skał i wszystkie barwy tęczy do tego. I my, z aparatami na statywach. Koniec cytatu. 🙂 Jakich statywach?? 🙂 pragnę przypomnieć, iż statywy 6 osób znajdowały się gdzieś w Lizbonie 🙂 Miałem tą (nie)przyjemność być w grupie 6 wspaniałych 😀 A co do deszczu, tęczy i brązowej wody- pamiętam to było pięknie.

    1. Też byłem w grupie szczęśliwców, która walizy przywiozła wieczorem jedną taksówką (6 osób z walizami). 🙂 A przy wodospadzie aż połowa osób miała statywy, więc szklanka była do połowy pełna. 🙂 I były statywy przechodnie.

  2. Idea statywów przechodnich – I like! Jeden luć taszczy statyw, reszta ma tylko szybkozłączki 🙂

    1. Tam jeszcze ludzie bez statywów mieli dodatkowo stresa, czy Portugalczycy znajdą ich bagaże. 🙂

  3. Oj kręcę filtrem kręcę … ale i tak nie wychodzi jakbym chciała 🙁 albo jak na zdjeciach widuję. Widać, że mokro świeżo po deszczu, że chmurzyska ale jednocześnie tak jakos fajnie 🙁

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *