Powrót z pustyni

Szliśmy, szliśmy, aż doszliśmy. Nie było łatwo, bo wielbłądy kołysały, obiektywy topiły się w strumieniach, Portugalczycy chowali nam walizki, mokliśmy przy wodospadzie i gubiliśmy się w zaułkach medyny Marakeszu. Niektórzy nawet dali się tatuować uroczym Marokankom. Pewnie pod wpływem „berberyjskiej whisky”, choć się nie przyznają.

Teraz czeka nas rzecz najtrudniejsza – przejrzeć zdjęcia, uporządkować je i… wybrać. Wybrać? Jak tu coś wybierać, skoro z samych portretów ulicznych dałoby się album wydać! A pejzaże, architektura, że o scenach z życia fotowyprawowiczów nie wspomnę… Jakoś będziemy musieli dać radę, choć to naprawdę trudne. Nie to, co jeżdżenie po Maroku z bandą fotomaniaków, ganianie wokół palmy na Saharze i wywijanie latarką na sznurku, wstawanie po trzech godzinach snu o 4 rano, żeby zdążyć na wschód słońca, czy odkładanie pójścia na obiad (czyli przeważnie tadżina) do momentu, aż całkiem, ale to całkiem, nie będzie światła nadającego się do fotografowania. Tamto było łatwe, selekcja jest trudna. Ale jakoś damy radę.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebrnęli z nami przez marokańskich handlarzy i saharyjskie piachy. Trochę saharyjskiego piachu przemyciliśmy zresztą pod pierścieniami obiektywów, na matrycach lustrzanek i zaciskach statywów.

Sukces ma wielu ojców
Sztuka pakowania, pakowanie sztuk

11 komentarzy

 1. ka_tula

  :-)) to kiedy następna podobna wyprawa?

 2. Super pomysł z napisem 🙂

 3. WieWoj

  Tylko pozazdrościć. Z niecierpliwością czekam na szerszy opis i zdjęcia z wyprawy. Ja będę tam w kwietniu 2012. Jeszcze raz gratulacje.

 4. Ollsen

  Pozdrawiam uczestników !
  Niestety, ale bardzo Wam zazdroszczę…
  Zazdroszczę, oczywiście w najbardziej pozytywnym znaczeniu słowa zazdroszczę :))
  Wyobraźnia podpowiadam mi same wspaniałe kadry, historie i przeżycia z Waszej wyprawy, więc się nie ociągajcie za bardzo i piszcie, piszcie, piszcie, publikujcie, publikujcie …

 5. sud

  Pięknie. Czekam na zdjęcia.

 6. Saldgor

  Tak więc oficjalnie (bo zagapiłem się na forum) chciałbym podziękować naszym fotograficznym prowadzącym Ewie i Piotrowi jak również naszemu dzielnemu przewodnikowi Sławkowi jak i całej Fundacji i DFV za fotowyprawę, organizację, pomoc, konsultacje. Było naprawdę fajnie, dużo wrażeń, przeżyć, motywów do fotografowania, przygód i zdjęć oczywiście (u mnie ok. 4000 zajmujących ponasd 40 GB :] ). Dziś byłem w pracy i powiem, że jakoś ciężko to idzie 🙂 człowiek chciałby siedzieć cały czas nad zdjęciami, komentować, dyskutować, opowiadać 🙂 Trzymam kciuki za następne fotowyprawy w przyszłości.

 7. bolero

  gratuluję udanej wyprawy, niestety mogę tylko pozazdrościć bo mam wolne terminy tylko czerwiec 🙁

 8. Ciekawe kto po “berber wisky” dał się tatuować 🙂 ach jak sobie przypomne …… 🙂
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *