Fotografia malarska ebook

Fotografia malarska

 

Bywają takie chwile, gdy ma się ochotę robić zdjęcia zupełnie inaczej. Gdy koncepcje takie jak ostrość, poprawność i prawidłowe kolory przestają być istotne. Zamiast nich chciałoby się… czegoś innego. Zdjęć jak malarstwo, barw jak marzenie, wrażenia i niejasnych skojarzeń zamiast prostego odzwierciedlenia. Na takie okazje powstał mój nowy ebook „Fotografia malarska”. Prezentuję w nim jak zrobić w Photoshopie efekt obrazu na zdjęciu – a konkretnie, pięciu obrazów w pięciu różnych stylach. Jeden z nich widać na okładce na górze wpisu, a pozostałe są na dole tego wpisu, na zachętę.

Gdzie to można dostać

Fragment fotobooka można sobie przeczytać na Fotezji, a całość jest do kupienia w naszym sklepiku. Ponad 60 stron, na każdej co najmniej jedna ilustracja (a przeważnie więcej), dokładne opisy, pięć różnych metod wykonania efektu obrazu na zdjęciu, objaśnione działanie narzędzi Photoshopa, różne filtry na różne okazje. Nauka i inspiracja w jednym.

Dla naszych czytelników tradycyjnie na dobry początek oferujemy przez tydzień zniżkę na hasło mal5eip

Miłej lektury!

efekt obrazu na zdjęciu, przerobić zdjęcie na rysunek węglem efekt obrazu na zdjęciu, zdjęcie przerobione na plakat pop art efekt obrazu na zdjęciu, zdjęcie jak obraz olejny efekt obrazu na zdjęciu, zdjęcie jak akwarela

  1. Swojego czasu w malarstwie pojawił się kierunek zwany hiperrealizmem. Było to nic innego jak malowanie ze zdjęcia w sposób jak najbardziej realistyczny. Teraz nadszedł czas na rewanż, a może raczej zemstę ze strony fotografii.
    Osobiście preferuję czekoladę nad wyrobami czekoladopodobnymi 🙂

    1. No niestety, to jest ten rodzaj edycji, do którego LR nie ma zupełnie żadnych narzędzi. Można próbować w GIMP-ie (tryby mieszania warstw się inaczej nazywają i filtry są trochę inne, ale sporo da się zrobić) albo w Paint Shopie… Można też próbować Affinity, ale tam filtrów zmieniających kształty na zdjęciu jest trochę mało.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *