Ach, gdzież są niegdysiejsze śniegi

IMG_6862_b

Kiedyś to bywały zimy…

Na przykład kilka lat temu pojechaliśmy sobie zimą do Szklarskiej. Chodziliśmy grzecznie szlakami, nie zbaczając z nich ani na krok… bo zboczenie ze szlaku na krok groziło wpadnięciem w sytuację widoczną na dolnym obrazku. Wpadnięcie należy tu rozumieć wyjątkowo dosłownie… A potem jeszcze trzeba było się z tego wygrzebać, też dosłownie.

Ale zdjęcia w takich warunkach robi się dobrze. Drzewa mają nałożony naturalny filtr wyostrzający w postaci białego paska na każdej gałązce. Kontrasty są umiarkowane, bo na ziemi leży wielka, biała blenda, doświetlając wszystko od dołu. Świat wygląda baśniowo i niecodziennie, jak widać na górnym zdjęciu.

Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie przynajmniej krótko pogoda odpowiednia do takich zdjęć. Tym bardziej, że już niedługo, już za momencik (no dobra, tak dokładniej to za parę dni) pojawi się specjalny, zimowy numer Digital Foto Video. Mocno zaśnieżony, ale też z paroma artykułami rozgrzewającymi, gdyby tego śniegu okazało się za dużo. Niech się Wam przyda!

IMG_6844_b

Obiektyw dla pejzażysty
Sterydy a prawda

11 komentarzy

 1. Tęsknię za taką zimą, bo to co w tym roku zima sobą reprezentuje to hańba 😉

 2. PM

  Dokładnie tak! Okolice Szklarskiej Poręby zimową, śnieżną porą – niezapomniane. Zwłaszcza o świtaniu. Światło i barwy, zimowa leśna cisza, ech…
  Lata temu 🙂

 3. wzrokowiec

  Też tęsknię za zimą!

 4. szalas

  przecież był śnieg w Białowieży; mało? 😉

  • Piotr

   Sądząc po tym, co Marek Kosiński pokazuje ostatnio, to my śnieg tam przywieźliśmy i wywieźliśmy, gubiąc go gdzieś po drodze. Teraz Marek ma piękne bieliki, żubry, nawet wilki, ale na tle zeschłej trawy. 🙂

 5. tak sobie myślę: a co, jeżeli śnieg jednak pada, tylko w nocy go cichcem zbierają i wywożą do Soczi?

 6. wzrokowiec
 7. Bogna

  Jadąc do Soczi trochę im się wysypuje w Masywie Śnieżnika. Kto nie wierzy, niech przybieży:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *