Morze jest zmienne, nieprzewidywalne, dynamiczne – i dlatego fotografowanie morza jest fascynujące. A fotografować można na różne sposoby, uzyskując odmienne efekty, tworząc ujęcia o różnym nastroju i estetyce, nawet gdy cały czas stoimy na tym samym wybrzeżu.
Fotografowanie morza wciąga, ale trzeba uważać, by nie wciągnęło za bardzo. Niektóre fale są zaskakująco duże i silne (nie jest prawdą, że co 7. fala jest większa!), przypływy, śliskie kamienie – plenery na oceanicznych wybrzeżach mogą być kosztowne. Paradoksem jest, że im bardziej sztormowa pogoda, tym większe szanse na spektakularne kadry. Trzeba poszukać złotego środka: zredukować ryzyko, a jednocześnie najlepiej wykorzystać dramatyczne warunki. Fotografie nie są warte ryzykowania życiem, przeważnie narażania sprzętu też nie.
Na zaproszenie Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody będziemy mieli przyjemność wygłosić wykład o fotografowaniu morza. Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1, Warszawa. Czas: najbliższy poniedziałek 4 marca o 18.30. Wykład jest otwarty dla wszystkich, także nienależących do ZPFP, zapraszamy serdecznie!