Skała i odbicie, Wyspy Kanaryjskie

5 sposobów na fotografowanie morza

Morze jest zmienne, nieprzewidywalne, dynamiczne – i dlatego fotografowanie morza jest fascynujące. A fotografować można na różne sposoby, uzyskując odmienne efekty, tworząc ujęcia o różnym nastroju i estetyce, nawet gdy cały czas stoimy na tym samym wybrzeżu.

Skała i odbicie, Wyspy Kanaryjskie

 

Fotografowanie morza wciąga, ale trzeba uważać, by nie wciągnęło za bardzo. Niektóre fale są zaskakująco duże i silne (nie jest prawdą, że co 7. fala jest większa!), przypływy, śliskie kamienie – plenery na oceanicznych wybrzeżach mogą być kosztowne. Paradoksem jest, że im bardziej sztormowa pogoda, tym większe szanse na spektakularne kadry. Trzeba poszukać złotego środka: zredukować ryzyko, a jednocześnie najlepiej wykorzystać dramatyczne warunki. Fotografie nie są warte ryzykowania życiem, przeważnie narażania sprzętu też nie.

Fale na Snaefellsnes, Islandia

Na zaproszenie Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody będziemy mieli przyjemność wygłosić wykład o fotografowaniu morza. Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1, Warszawa. Czas: najbliższy poniedziałek 4 marca o 18.30. Wykład jest otwarty dla wszystkich, także nienależących do ZPFP, zapraszamy serdecznie!

5 sposobów fotografowania morza - wykład, zaproszenie, plakat