Miło nam poinformować, że właśnie uzyskaliśmy na następny rok gwarancję ubezpieczeniową dla biura podróży. Oznacza to, że przez kolejny, trzeci już z rzędu rok możemy organizować legalne i w pełni ubezpieczone warsztaty fotograficzne i fotowyprawy – zarówno w Polsce, jak i w dowolnym miejscu na świecie.

Spacerkiem po Landmannalaugar, Islandia

Dlaczego to ma znaczenie? Bo jeśli wszystko idzie dobrze, to dobrze, ale jeśli coś złego się stanie… Nic złego dziać się nie powinno, ale dla komfortu wyjazdu dobrze jest wiedzieć, że w razie problemów nie trzeba się martwić kosztami ewakuacji medycznej, wizyty u lekarza czy w szpitalu. Nie trzeba się martwić też o wpłacone zaliczki na wyjazdy, bo to też pokrywa gwarancja ubezpieczeniowa. Jakbyśmy na jakimś rekonesansie stwierdzili, że chrzanić wszystko, nie wracamy… to zaliczki odda Wam ubezpieczyciel, a za nami wyśle grupę pościgową. 50 tysięcy euro za żywych lub martwych. 😉

Gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży Fotezja

Żarty żartami, ale warto wiedzieć, że wszyscy uczestnicy naszych fotowypraw objęci są ubezpieczeniem rozszerzonym o choroby przewlekłe. Wprawdzie groźba covida w najbliższych miesiącach zmaleje, niemniej ubezpieczenie na wyjeździe obejmuje także covidową hospitalizację (odpukać).

No i mała rzecz, a cieszy: spożycie alkoholu nie wpływa na ubezpieczenie. Nie, żeby na naszych wyjazdach miało miejsce ostre picie, niemniej można się nie obawiać, że po degustacji whisky w Szkocji, reńskiego nad Renem czy „Czarnej Śmierci” na Islandii skręcenie kostki grozi samodzielnym jej nastawianiem.

Niezależnie od tego, można wykupić ubezpieczenie rezygnacji rozszerzone o choroby przewlekłe (lub bez tego), obejmujące covid, ale także trafienie tuż przed wyjazdem na kwarantannę. I oby się nie przydało, ale dobrze wiedzieć, że jest.

Na plaży Cofete, Wyspy Kanaryjskie

Wyszedł nam dzień straszenia, ale intencja jest dokładnie odwrotna: nie ma się czego bać, bo zrobiliśmy wszystko, aby na każdy potencjalny problem czekało gotowe rozwiązanie. Można jechać i cieszyć się podróżą i fotografowaniem. A podróży i fotografowania z nami będzie, oj będzie! 🙂

PS. U góry uczestnicy fotowyprawy na Islandię spacerują sobie po wzgórzach Landmannalaugar, na dole plaża Cofete z marcowej fotowyprawy na Wyspy Kanaryjskie, w środku list gończy za nami gwarancja ubezpieczeniowa dla biura podróży Fotezja. A tutaj jeszcze aktualna lista fotowypraw.