Życzymy Wam normalnego wreszcie roku – z czasem i energią na realizowanie pasji, zachwycanie się światem i światłem! Oby tego roku nie zepsuł żaden wirus ani dziad z bunkra!

Chmury nad wyspą Harris, Szkocja

Nasz 2022 rok czyli fotograficzna 16!

Nasz 2022 rok tym razem pomieścił 16 fotograficznych wyjazdów: 3 weekendowe warsztaty i 13 fotowypraw. Było z nami:

– 112 miłośników fotografii (wielu na więcej niż jednej fotowyprawie, dwoje rekordzistów – 6 razy!)

– w 12 krajach na 3 kontynentach (dwa razy byliśmy na Islandii, trzy razy we Włoszech)

– nasza najdalsza (i najdłuższa) fotowyprawa to Namibia (nieco ponad 8300 km z Warszawy do Windhouk, a później jeszcze 4700 km po Namibii). Nieco bliżej było na  wietnamskie złote tarasy (7830 km do Hanoi, a później jeszcze 2300 km od ryżowych tarasów na północy po Saigon). Byliśmy też w chłodniejszych miejscach – zaczęliśmy od zimowych fotowypraw do północnej Norwegii i na Islandię, a zakończyliśmy fotografowaniem szkockich wysp w listopadzie.

– łącznie nasze fotograficzne wyprawy trwały 127 dni.

Poniżej filmowa impresja z fotowypraw 2022 – miłego oglądania!

Będzie album fotografii uczestników fotowypraw!

Powstaje album z fotografiami, jakie uczestnicy zrobili podczas naszych zeszłorocznych fotowypraw. O ile podczas wyjazdów omawiamy na bieżąco zdjęcia – ale w wersjach prosto z aparatu, wybieranych na szybko, o tyle tutaj uczestnicy dostali czas na staranne wybranie i edycję swoich wizji. Odzew był ogromny, album właśnie jest tworzony i już mogę zdradzić, że będzie zawierał mnóstwo świetnych fotografii!

Zarezerwujcie sobie wolny wieczór 8 stycznia, bo wtedy będzie premiera. Spotkamy się online na wernisażu, a sam album będzie dostępny bezpłatnie do pobrania z naszego sklepu.

Przestrzenie Wadi Rum, Jordania, poranek na pustyni

Skala pozytywnej reakcji na pomysł stworzenia albumu z fotowypraw Fotezji nas bardzo miło zaskoczyła. Dostaliśmy ponad 800 fotografii (!), a i to przy ograniczeniu do maksymalnie 10 zdjęć/uczestnika/wyprawę.

Powstaje bardzo ciekawa kolekcja, pokazująca jak różne może być spojrzenie na te same miejsca i jak różne pomysły na kadry. Można będzie także zobaczyć, jak ciekawe, ale przy tym odmienne ujęcia mogą stworzyć osoby na tych samych plenerach. My już to widzimy, Wy zobaczycie 8 stycznia. Zapraszamy na internetowy wernisaż albumu, a później do naszej księgarni!

Będzie to pierwszy album z rocznym podsumowaniem naszych warsztatów i fotowypraw, ale ciąg dalszy nastąpi, a do udziału w takiej publikacji już zapraszamy uczestników naszych warsztatów fotograficznych i fotowypraw 2023!

w ogrodzie cesarskim, Wietnam

Powyżej jeszcze nasze fotografie z tegorocznych wyjazdów: Szkocja, Jordania i Wietnam.