Rowerzysta w Hoi An, Wietnam

Album Wyprawy Fotezji 2022 – fotografie uczestników

Prawie 600 stron, ponad 500 fotografii, 46 fotografów – to zawartość pierwszego albumu „Fotowyprawy Fotezji 2022 – fotografie uczestników”. Do udziału w albumie zostali zaproszeni uczestnicy naszych fotowypraw i warsztatów fotograficznych, które odbyły się w 2022 roku. Szeroki i entuzjastyczny odzew był dla nas miłym zaskoczeniem – dostaliśmy ponad 800 fotografii, z których dokonaliśmy wyboru.


Premiera albumu odbyła się 8 stycznia. Jeśli ktoś nie zdążył, to powyżej jest relacja z wirtualnego wernisażu. Można już pobrać album z naszej księgarni – za darmo. Zapraszamy!

Na naszych warsztatach i fotowyprawach robimy spotkania, podczas których możemy przedyskutować zdjęcia zrobione podczas tych wyjazdów. Z konieczności dyskusja dotyczy etapu przed wciśnięciem spustu migawki, a więc decyzji co do kompozycji, perspektywy, ekspozycji, momentu itp. Tutaj wreszcie możemy obejrzeć i podzielić się fotografiami skończonymi, z pełnym procesem twórczym, w którym autorzy mogli swobodnie i wedle swojej estetyki podjąć wszystkie decyzje z etapu edycji. My już wiemy, że zaowocowało to wieloma świetnymi fotografiami – a Wy będziecie mogli przekonać się o tym już w niedzielę wieczorem. Zapraszamy na wirtualny wernisaż, a później do pobrania albumu!

Po bardzo entuzjastycznych reakcjach na pomysł takiej publikacji już wiemy, że coroczny album fotografii uczestników fotowypraw stanie się tradycją. Zapraszamy więc do udziału w edycji 2023 – zaczyna się od wybrania jednej z naszych wypraw, a później to już idzie samo… 🙂

PS. Fotografia na okładce albumu autorstwa Bogumiły Stasz została wykonana podczas fotowyprawy nad zatokę Biskajską.

PPS. No i album już do pobrania – https://www.fotezja.pl/sklep/produkt/fotowyprawy-fotezji-2022-fotografie-uczestnikow/ W poniedziałek popularność albumu trochę nam zabiła serwer, ale już go pozbieraliśmy i jeśli ktoś jeszcze albumu nie widział, to zapraszamy do pobrania!