Norwegia i aurora borealis, fotowyprawa na zorzę

Wyprawa po zielone niebo

Niebo może mieć różne kolory, zwłaszcza w okolicy zachodu i wschodu. My tym razem będziemy oryginalni: zapraszamy na fotografowanie zielonego nieba.

Norwegia i aurora borealis, fotowyprawa na zorzę

Na takie niebo będziemy polować już za nieco ponad półtora tygodnia. Lecimy do Norwegii na czterodniową fotowyprawę, której głównym celem będą nocne sesje z zielonym niebem. Warunki na Północy są dobre, za Kręgiem Polarnym praktycznie co noc jest spektakularny pokaz, więc mamy nadzieję, że załapiemy się na tę tendencję. Lecimy już wkrótce: 20 stycznia wylatujemy, cztery dni później wracamy – 23 stycznia jesteśmy z powrotem. Niniejszym inicjujemy Fotowyprawy Błyskawiczne: dziś ogłaszamy, za kilkanaście dni wyjazd – krótki, taki przedłużony weekend, od czwartku do niedzieli. Jedziemy, bo się dzieje: jest sezon na zorzę, są dobre warunki, praktycznie w okolicy Tromso co noc spektakularna aurora borealis. No to zapraszamy na Polowanie zorzę. Grupa jest już zebrana, ale jeszcze niekompletna, więc zapraszamy.

Ogon śpiącego smoka, Zatoka Biskajska, Hiszpania

My teraz jesteśmy gdzie indziej i robimy rekonesans przed zupełnie inną fotowyprawą – na październik. Gdzie jesteśmy? Tam, gdzie śpią smoki. Kto zgadnie, gdzie to jest?