Toskania

Toskania wiosną czy jesienią?

Gdy ktoś pyta Witka Reicherta, naszego przewodnika po Toskanii, czy ta kraina jest ładniejsza na wiosnę, czy jesienią, odpowiedź też zależy od pory roku. Na wiosnę Witek mówi, że Toskania jest piękniejsza wiosną, a na jesieni – z równym przekonaniem głosi, że to we wrześniu i październiku najbardziej zachwyca. I za każdym razem jest zupełnie szczery, tylko opinia zmienia mu się regularnie dwa razy do roku. I wcale mu się nie dziwię, bo rzeczywiście te same miejsca teraz, we wrześniu, wyglądają zupełnie inaczej niż w kwietniu, ale wcale nie mniej malowniczo.

Zielone, miękko falujące wzgórza porośnięte młodym zbożem zmieniły się w brązowe pola o wyrazistej, silnej fakturze. Z pewnością wyglądają zupełnie inaczej – te same są jedynie cyprysy na wierzchołku. Które fajniejsze? To nie jest właściwe pytanie. Za to właściwa odpowiedź brzmi: i jedne, i drugie dają możliwość zrobienia świetnych kadrów. Kadrów zupełnie różnych, ale tym lepiej, gdy w jednym miejscu można robić odmienne zdjęcia. Wystarczy poczekać kilka miesięcy.

PS. Wrzucam relację w pierwszej wolnej chwili, czyli pozdrawiam z wieczornej degustacji win prowadzonej przez somelierkę, Panią Beatę.

Toskania