Zachód słońca w Alpach, Słowenia

Słowenia: jak się tu zmieścić?

Słowenia imponuje bogactwem i różnorodnością scenerii przy bardzo ograniczonej powierzchni. Jak bardzo mała jest to powierzchnia, mogą świadczyć nasze trasy – przedwczoraj jadąc na plener w Słowenii przejechaliśmy przez Włochy, a wczoraj – przez Austrię. Podobno kompaktowość kraju jest powodem, dla którego Słowenia nie ma lotnictwa bojowego – wprawdzie lotnisko dla odrzutowca by się znalazło, ale miejsce do wykonania zakrętu tak, aby nie wlatywać w przestrzeń powietrzną sąsiadów – już nie. A po co siły powietrzne, których każdy lot powoduje incydent dyplomatyczny?

Zachód słońca w Alpach, Słowenia

My dotarliśmy w najwyższe góry Słowenii przez Włochy bez wywoływania jakichkolwiek incydentów. Doczekaliśmy pięknego zachodu słońca i szalonymi serpentynami, po ciemku, wróciliśmy do hotelu.

Fotograf w górach, Słowenia

Wiemy, że wszyscy czekają na kolejne zdjęcie kościoła ze strzelistą wieżą. Nie mogliśmy Was zawieść, więc oto i on – kościół na wyspie na jeziorze Bled.

Kościół na jeziorze Bled, Słowenia, mgła, fotowyprawa

Jezior ma Słowenia kilka, natomiast to jest jedyna wyspa. Jeśli ktoś by Wam proponował podróż szlakiem słoweńskich wysp, szykujcie się na krążenie wokół jeziora Bled. I jak będziecie się tak kręcić dookoła, to może też się Wam trafią takie ładne mgiełki o poranku. I pyszne bledzkie kremówki na podwieczorek, obowiązkowo ze słodkim muskatem.