Mury, mury, mury

San Gimignano, Toskania, fotowyprawa

Kiedy otworzyliśmy oczy, to zobaczyliśmy oświetlone wschodzącym słońcem domy Montepulciano. Później pobiegaliśmy po blankach Monteriggioni, a na koniec zadzieraliśmy głowy na wieże San Gimignano.

Jeśli ktoś poprosiłby dziecko o narysowanie miasta z bajki, to narysowałoby Monteriggioni: kilka domków i kościół otoczone murem, na którym co parę metrów wznosi się wieża, a wszystko to na wzgórzu otoczonym przez winnice.

San Gimignano to już zupełnie szalona bajka o średniowiecznym miasteczku, także na wzgórzu oczywiście, którego mieszkańcy w XIII-XIV wieku postanowili sobie zbudować Manhattan i na obszarze, który można przejść w kwadrans, zbudowali podobno 70 kamiennych wież, mierzących po 50 metrów. Do dzisiaj przetrwało tych wież kilkanaście, ale nadal robią surrealistyczne wrażenie – solidne, ale jakby nierzeczywiste.

Ostatnia część spaceru wokół San Gimignano okazała się zbyt turystyczna, a za mało fotograficzna. Następnym razem zoptymalizujemy tę część o lepszy przelicznik zużytych migawek do zdartych butów.

Powyżej średniowieczny Manhattan, a poniżej rośnie winko na wrześniową edycję fotowyprawy.

San Gimignano, Toskania, fotowyprawa

Dolce vita
Pierwszy połamany

17 komentarzy

 1. To winko, to chyba rośnie na wyprawę wrześniową w 2018 😉
  Po Monteriggioni można sobie poskakać w Assasin Creed. Dobra zaprawa przed wrześniowym wyjazdem huehuehue.

 2. ania

  Darek to ty juz wiesz ze w 2018 roku we wrzesniu do Toskanii jedziesz? Kurcze ale uporzadkowany jestes to dlatego takie zdjecia twoje sa czyste w formie, poukładane, dopracowane. 🙂

 3. ja tam lubię beaujolais 🙂 Dobre i w krótkim czasie wypite od wyprodukowania jest świetne. Tylko, że na wrzesień nie da rady 🙂

 4. szalas

  a niedługo Siena i katedra – to dopiero jest czego zazdraszczać 🙂

 5. niko

  Cóż, nie udało się, ale jeszcze nic straconego, będziemy się starać:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *