Ostatnio wróciliśmy, wszyscy w dobrym zdrowiu, z warsztatów w Pradze, gdzie mieliśmy fotografować między innymi zabytkową oczyszczalnię ścieków. Niestety, z miejscówki wygryzła nas amerykańska ekipa filmowa z Orlando Bloomem, która wynajęła oczyszczalnię na cały marzec. Nic to – w zastępstwie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, dysponującego wnętrzami w zupełnie innym stylu, ale nie mniej pięknymi. Teraz dowiedzieliśmy się, że Amerykanie już filmu nie kręcą, bo pół ekipy ma koronawirusa, a Orlando uciekł z powrotem do Stanów…

W związku z powyższym, przede wszystkim życzymy Wam zdrowia i mamy nadzieję, że żadne komplikacje zdrowotne Was nie dotkną!

Panująca epidemia oraz wynikające z niej restrykcje i ograniczenia zmieniły także nasze plany co do najbliższych fotowypraw. Trochę dmuchając na zimne, ale też z myślą o Waszym bezpieczeństwie zdecydowaliśmy się przesunąć termin dwóch najbliższych fotowypraw.
Osobom zapisanym na te dwie fotowyprawy wysłaliśmy w ostatnich dniach maile z informacjami o zmianach.

Wiosenna Toskania stała się jesienną Toskanią

Zachód Księżyca w Toskanii, fotowyprawa, punkt widokowy, San Quirico d'Orcia

Na przełom kwietnia i maja mieliśmy zaplanowaną fotowyprawę do Toskanii. Wprawdzie jeszcze sporo może się w tym czasie zmienić, ale zdecydowaliśmy o przesunięciu jej na przełom września i października. Wiosenna Toskania zmienia się w jesienną Toskanię, ale cała reszta pozostaje bez zmian – mieszkamy w willi wśród łagodnych wzgórz Val d’Orcia, gdzie czekają nas poranne i wieczorne plenery, a w środku dnia spacery po małych, urokliwych miasteczkach.
Nowy termin fotowyprawy do Toskanii to 26 września – 3 października 2020.

Namibia – dopiero w 2021 roku

Deadvlei i fotograf, Namibia

Wprawdzie do Namibii mieliśmy lecieć dopiero w czerwcu, a informacje z tego kraju nie są niepokojące, jednak trafiliśmy na prognozy, że do południowej Afryki epidemia dotrze po prostu z opóźnieniem. W ostatnich dniach odnotowano kilkanaście zachorowań w RPA i pierwsze podejrzenia zachorowań w Namibii. Żeby uniknąć później komplikacji związanych z odwoływaniem lub przenoszeniem wyjazdu w ostatniej chwili, zdecydowaliśmy o przeniesieniu fotowyprawy do Namibii na 2021. Nowy termin fotowyprawy to 22 maja – 8 czerwca 2021.

Majowe warsztaty – na razie bez zmian

Na razie nic nie zmieniamy w harmonogramie naszych warsztatów krajowych, których dwie edycje mamy zaplanowane na drugą połowę maja. Termin zarówno warsztatów Czarowne Świętokrzyskie jak i Skalnych Labiryntów pozostaje bez zmian. Gdyby do maja sytuacja pozostała nadal skomplikowana, będziemy reagować, kontaktując się także bezpośrednio z osobami zapisanymi na te wyjazdy.

Islandia – najbliższa fotowyprawa

Wracając z Vestrahorn, Islandia

Dość niespodziewanie okazało się więc, że naszą drugą tegoroczną fotowyprawą będzie dopiero lipcowa Islandia. Wszystkie następne warsztaty weekendowe i zagraniczne fotowyprawy są aktualne i ich terminy się nie zmieniają.

Wracamy do Wenecji

Mamy też nową propozycję – w przyszłym roku wracamy na karnawał do Wenecji. Do tej pory sytuacja z pewnością wróci do normalności, nie ma więc powodu, aby nie powtórzyć pierwszej samodzielnej fotowyprawy Fotezji. W lutym wracamy do fotografowania niezwykłego miasta na wodzie i jego fantastycznie poprzebieranych mieszkańców!

Karnawał w Wenecji, fotowyprawa, warsztaty fotograficzne

Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie, i do zobaczenia na pięknych plenerach!