Fotezja_Galeria_Fotografii

Galeria Fotezji

mały krok w stronę dyskusji o fotografii

Nie brakuje Wam miejsc w internecie do dyskusji o fotografiach? Ale prawdziwych dyskusji – nie poklepywania się nawzajem po plecach, lajkowania wszystkiego ile wlezie, wzajemnego podbijania w rankingach. Takich dyskusji konkretnych, merytorycznych, szczerych, konstruktywnych. Nam brakowało, więc zrobiliśmy Galerię Fotezji.

Galeria do rozmów

Chcielibyśmy, żeby Galeria Fotezji stanowiła kontynuację rozmów o zdjęciach, jakie prowadzimy na warsztatach i fotowyprawach – otwartych, krytycznych, merytorycznych. Taką rzeczową rozmowę ma ułatwić system komentarzy. Każdy komentarz ma dwie części: „Co mi się podoba” i „Do przemyślenia”. Jest więc miejsce na wskazanie tego, co jest mocną stroną danej fotografii, a także na zwrócenie uwagi na jej słabe punkty. Jest też system ocen – najprostszy z możliwych: podoba się lub nie podoba się. Warto przeczytać jeszcze o tym, jak rozmawiać o zdjęciach i… zapraszam do prezentowania swoich fotografii i dyskutowania o nich!

Pierwszy krok

Jasne, zanim się coś zamieści i rozpocznie dyskusję, trzeba założyć konto. Jeśli ktoś ma już założone konto na Fotezji, to ono działa w obrębie całego portalu – wystarczy się zalogować na Fotezji i przejść do Galerii. Jeśli konta jeszcze nie ma – to można je założyć. Jak to zrobić, a także jak korzystać z dość rozbudowanego panelu Galerii – opisaliśmy na forum (tak, Forum Fotezji też się pojawiło). Staraliśmy się, żeby portal był spamoodporny, więc założone konta są ręcznie akceptowane – prosimy o nieco cierpliwości.

W Wasze ręce!

To jedna z tych rzeczy, które zrobiliśmy, choć wcześniej byliśmy przekonani, że akurat tego robić nie będziemy. Bo to skomplikowane, kosztowne, wymaga zupełnie innych kwalifikacji. Było skomplikowane, kosztowało i z pewnością optymalny byłby tu inny zestaw umiejętności niż te, którymi dysponujemy. Tam zresztą, gdzie już zupełnie sobie nie radziliśmy, sięgaliśmy po pomoc informatyków.

To jest pierwszy krok, a nie koniec drogi. Mamy sporo pomysłów na nowe funkcje Galerii, będziemy je dodawać tak szybko, jak pozwoli nam na to czas, umiejętności i finanse. Wszystko jednak zależy od tego, jak Galeria Wam się spodoba. Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie, także sygnały, że coś nie działa albo z czymś sobie nie radzicie mimo przygotowanych podpowiedzi. Dajcie znać tutaj w komentarzach lub na Forum Fotezji!

Dziękujemy wszystkim osobom, które wspomagały tworzenie Galerii Fotezji, czy to pomagając nam rozwiązać problemy techniczne, czy to testując i opiniując.

Fotezja_Galeria_Fotografii

  1. Mam pytanie – próbowałem założyć konto na Fotezji, ale po przesłaniu formularza rejestracyjnego dostaję komunikat, że próbuję się dostać do zastrzeżonych treści (podobnie po próbie zalogowania na utworzone konto). Czekać na jakiegoś e-maila aktywacyjnego? 😉

    1. To jeszcze ja – widzę, że jest link na forum o zakładaniu konta, ale niestety, nie udaje mi się na niego wejść z żadnej przeglądarki, całkiem jakby również był zablokowany 🙁

      1. Natknąłeś się na mechanizm antyspamowy, który zresztą jest od zawsze na głównej Fotezji. Wystarczy w tym okienku napisać coś co polsku i zatwierdzamy. Ciebie (i dwa inne zgłoszenia) zatwierdziłem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *