Photoshop dla fotografa

Okładka po raz drugi – tym razem wersja ostateczna (taką mam przynajmniej nadzieję). Prostsza, myślę że lepsza. Powinna być przed świętami w Empikach – a w przypadku osób zamawiających w sklepie DFV.pl, w skrzynkach pocztowych.

 

 

 

W związku z dużym zainteresowaniem moją książką (i wyczerpaniem nakładu papierowego), jest ona teraz dostępna w formie e-booka – i jest nawet lepsza, bo poprawiona i uzupełniona o dodatkowe informacje. Do nabycia w naszym sklepiku internetowym. Zniżka dla czytelników bloga po wpisaniu kodu PS4FOT – miłego czytania!

Praktyczny Photoshop dla fotografa

Prawda zmechanizowana
Tako rzecze autorytet

13 komentarzy

 1. Maciek

  Ja mam pytanie o tych, którzy zamówili przez sklep DFV.pl. Dostałem potwierdzenie przyjęcia zamówienia, Ty Ewo piszesz, że przed świętami będziemy książkę mieć w skrzynkach, a gdzie miejsce na płatność, jak ta sprawa jest realizowana?

 2. wzrokowiec

  Ewo, przypominam o Twojej obietnicy 🙂 🙂 🙂
  Zamówiłem książkę, chociaż nie używam Photoshopa. Zależy mi na Twojej dedykacji 🙂

 3. Ewa

  Okazało się, że jest z tym pewien problem techniczno-świąteczny. Zamówione egzemplarze idą (tzn. pójdą) prosto z magazynu. Ładnych parę setek kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Gdybym miała podpisywać, to najpierw paczka musiałaby pójść do mnie, ja podpisuję, odsyłam, i potem dopiero idzie to do zamawiających. Co w obliczu okresu świątecznego i ogólnego działania poczty może oznaczać, że przed przyszłym rokiem książki nie będzie.
  Więc w sumie nie wiem jak to zrobić… Wychodzi, że albo będzie w miarę szybko, albo elegancko. Może w Łodzi Ci napiszę coś miłego? A może położysz sobie książkę pod choinką, a pocztę będziemy męczyć po świętach? Chyba, że termin nie jest taki istotny?

 4. yehood

  Ps Psem a kiedy coś podobnego o LR czy PSP? Bo jakos nie widze siebie gnajacego z 3 tysiami w kieszeni by Cs5 kupić. Pomijąc już potrzebę posiada tak rozbudowanego narzędzia graficznego.

  • SHARK

   O książkę do Lr będziemy męczyć Dominika. Ja też bym chciała, żeby takowa powstała. Co do okładki Twojej książki Ewo, to druga wersja zdecydowanie bardziej mi się podoba.

  • Piotr

   Na PSP, mimo całej sympatii Ewy do tego programu, to jest raczej mało chętnych, co widać np. w naszej ankietce. LR to nie do Ewy. Ale namawiam Ewę na książkę o kompletnej metodzie pracy (workflow) na darmowych programach. Ale to nieprędko, bo na razie na etapie namawiania 🙂

 5. Michał

  A ja mam pytanie – na ile jest to książka do stosowania z PS5 a na ile można ją użyć z wcześniejszymi wersjami PS?
  Czy ten PS5 na okładce to tylko taki “wabik”, czy faktycznie większość ćwiczeń jest na specyficznych nowych funkcjach PS?

 6. Ewa

  Wszystkie _sensowne_ nowe funkcje CS5 są uwzględnione. Niektóre mają nawet swoje podrozdzialiki – głównie w częściach Retusz i Maskowanie. Z drugiej strony, są też rozdziały poświęcone korzystaniu z Krzywych, Poziomów i innych narzędzi, które nie zmieniły się od lat.
  Jak popatrzysz na spis treści tutaj: http://www.dfv.pl/wiadomosci/articles/9721.html to możesz zauważyć, że tak z 70% książki da się użyć na starych Photoshopach, 10% wymaga co najmniej CS4, a tylko 20% jest ściśle do CS5. To oczywiście orientacyjnie i tylko jeśli przyjmiemy, że chodzi o narzędzia. Bo nazewnictwo jest całkiem na CS5 zrobione i nie musi się zgadzać z wersjami wcześniejszymi. Vide mój wpis “Gęganie po polsku”.

 7. Maciek

  Pani Ewo,

  Mam już Pani książkę i muszę przyznać, że podoba mi się ten sposób poprowadzenia przewodnika po PS, naprawdę fajna praca 🙂
  Mam pytanie w związku z załączoną płytą. Przeglądałem książkę i spodobał mi się tekst o tym, że na płycie są wszystkie zdjęcia wykorzystane w książce. Jak niemiłe było moje zaskoczenie jak okazało się, że są tam tylko zdjęcia do panoramy. Tak miało być w założeniu, czy to może przypadek? Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję fajnego pomysłu na książkę.

 8. Ewa

  Dziękuję, cieszę się że się podoba. A co do zdjęć – sama nie wiem jak to się stało, miały być wszystkie. Widocznie w ogólnym rozgardiaszu związanym z pożegnaniem gazety z poprzednim wydawcą jakoś się zagubiły… Wrzucimy je do pobrania na dfv.pl i podamy informację.

 9. Ewa

  Errata już jest – i zawiera wszystkie brakujące zdjęcia. Do pobrania tutaj:
  http://www.dfv.pl/ksiazki.html?id=1223
  Miłego klikania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *