Na ratunek blondynce

Oczekiwanie Ewy, aby aparaty były dostępne w różnych rozmiarach, spotkało się ze zrozumieniem ze strony firmy Olympus. Relacjonując premierę nowego bezlusterkowca E-P3 wszyscy zwrócili uwagę na deklarację o najszybszym autofokusie*, a mało kto zauważył, że to pierwszy aparat, którego producent przyjął do wiadomości, że ludzie mają dłonie różnej wielkości. E-P3 można sobie dopasować do wielkości dłoni, dokręcając odpowiedni uchwyt. Na razie możliwości są trzy: jeden uchwyt, drugi uchwyt oraz brak uchwytu. Nie jest to może szczyt elastyczności, a i sam grip nie rozwiązuje wszystkich problemów z ergonomią, ale z pewnością jest to krok w dobrą stronę.

* jak większość zapewnień jakiejkolwiek firmy, że coś jest NAJ, tak i tutaj mamy gwiazdkę. Nie da się zrobić czegoś NAJ bez gwiazdki. Gwiazdka jest potrzebna, żeby małym druczkiem na dole dumnej informacji napisać, że NAJ jest tylko przy pełni Księżyca, pod warunkiem, że pełnia w tym miesiącu wypada w środę, a indeks giełdowy rósł przez ostatni tydzień dzień w dzień.

Zdjęcie górne wykonane z ergonomicznego statywu, poniżej E-P3 z uchwytem w dwóch rozmiarach i bez uchwytu.

Następny wpis będzie szczególny. Ktoś zgadnie dlaczego?

 

 1. Myślałem, że rocznica DFV, ale wyczytałem, że numer pod obecną nazwą wszedł jesienią 2007, więc odpada. Jestem ciekaw o co chodzi… 🙂
  Chyba, że rocznica (np. dekada), gdy znasz się z Ewą. W końcu to Wasz blog.

 2. a ja się zabawię w Andrzeja i zapytam co to za obwódka wokół zamku? ;PPP

  Wzrokowiec ma rację – to był 99 wpis następny będzie setny ;-))

   1. Blask pożarów raczej.. ja tam jeszcze cos jakby bijący w niebo dym widzę (między 1-szą a 2-gą basztą ciemniej się zdaje). Heh, fota coraz lepsza, historię opowiada:)
    Wracajac zaś do tematu.. zauważyłem pozytywną wielkośc gripu ale w swej głupocie nie zauważyłem że wymienny, myślałem że to różne aparaty:))

 3. a ja się tu naliczyłam, żeby sprawdzić czy mam rację z setnym wpisem, a się okazało, że już ktoś napisał 😉

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *