Wirtualne wycieczki

Kreta, Giorgiopoulis

Prezentujemy kilka wirtualnych wycieczek. Co to takiego? To połączone razem panoramy kuliste – specjalne formy fotografii, pozwalające widzowi rozglądać się dookoła. U nas można patrzeć w każdym kierunku, także w górę i pod nogi. Wystarczy kliknąć i chwilę poczekać, aby znaleźć się w środku klasztoru w Wąchocku, sali konferencyjnej hotelu Europeum we Wrocławiu czy na uliczkach zabytkowej Chani na Krecie. Jeśli ktoś wypatrzy (oznaczone napisem) przejście do następnej „kulki”, będzie mógł przejść do następnego pomieszczenia – na tym polegają wirtualne wycieczki. Na razie najdłuższa wycieczka składa się z czterech miejsc – miłych spacerów!

No właśnie – jak się po tym poruszać? Zaczynamy od kliknięcia na wybrany obrazek, coś się otwiera w nowej zakładce i… nie, wcale tam nie pędzimy. Idziemy po herbatę, orzeszki, popcorn, co kto woli. Dajmy czas na doładowanie się wycieczki. Może to chwilę potrwać, bo te wycieczki mają pod 30 MB. „Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie” mówił Marek Aureliusz, ale on nie mógł zmienić dostawcy internetu.Po odpowiednim potrenowaniu cierpliwości klikamy obrazek i trzymając wciśnięty lewy klawisz myszy, poruszamy się w lewo, prawo, górę i dół.  Czasem możemy natrafić na pojawiający się napis. Gdy klikniemy taki napis, przenosimy się do nowej lokacji. Tam znowu trzeba chwilę poczekać i można się rozglądać dookoła. Kółkiem myszy można się oddalać i przybliżać. Można też włączyć tryb pełnoekranowy dla zwiększenia poczucia realizmu. Przy części wycieczek jest ścieżka dźwiękowa, żeby się przyjemniej wędrowało.

Jaki sprzęt jest potrzebny do wykonania materiału na wirtualną wycieczkę piszemy tutaj, a o niezbędnym oprogramowaniu Ewa napisze niedługo. Na razie: miłego wirtualnego wędrowania!

Klasztor w Wąchocku

Klasztor w Wąchocku

 

 

Sale konferencyjne hotelu Europeum we Wrocławiu

Hotel Europeum Wrocław

Kościół Opatrzności Bożej we Wrocławiu

Kościół Opatrzności Bożej, WrocławMuzyka: Muzyka: Antonio Vivaldi, Concerto a-moll, Allegro wyk. Marek Pilch, zamieszczone za zgodą Wykonawcy

 

 

Zabytkowa część miasta Chania na Krecie

Chania - wirtualna wycieczkaMuzyka: „Apollo Wakes” by Shatterfreak

 

wioska Milia na Krecie

Milia, Kreta

 

Kościół w Kamieńsku

 Kamieńsk, kościół, wirtualna wycieczkaMuzyka: „Pizzetti – Sanctus – Messa di Requiem” w wykonaniu The Tudor Consort (http://tudor-consort.org.nz)

 

Na barce Penichette 935

Barka Penichette 935

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.