Pasja nie uznaje przeszkód

By podróżować, potrzebna jest tylko ciekawość świata. Mirela Dziedziech zwiedzała świat na wózku inwalidzkim. Była z nami na kilku fotowyprawach i weekendowych warsztatach fotograficznych, a wiemy, że jeździła też na plenery malarskie. Misia nie byłaby w stanie tyle podróżować, gdyby nie pomoc i opieka Jej przyjaciela, Adama Jędrzejewskiego, który dzielnie pchał wózek po stromych uliczkach Cinque Terre, pagórkach Toskanii i ścieżkach Krety. Przyzwyczailiśmy się, że przy każdej nowej fotowyprawie musimy zwracać uwagę na to, czy plenery są osiągalne dla wózka, bo Adam z pewnością będzie o to pytał. Nie zawsze zresztą przejmował się naszymi sugestiami w tym względzie – na fotowyprawę do Cinque Terre w 2015 roku oboje pojechali, choć ostrzegaliśmy, że transport wózka może tam być trudny.

Mirela fotografowała przy okazji, bo jej pasją było malarstwo. Zdjęcia służyły głównie za szkice do malowanych w domu obrazów. Kilka jej obrazów można obejrzeć tutaj.

Ostatni raz widzieliśmy się z Misią w grudniu.

Mirela Dziedziech zmarła w niedzielę, 22 kwietnia 2018.

Poznaj to co fotografujesz
Flickr zmienia barwy klubowe

4 komentarze

  1. ZBIGNIEW

    Szkoda, fajna dziewczyna. Miałem okazję Ją poznać. Przewoziłem Misię z opiekunem na trasie Warszawa – Czarowne Świętokrzyskie i z powrotem.

  2. Jerry

    Swietne sa jej prace malarskie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *