Ujawniamy się

Ewa Prus i Piotr Dębek, ewaipiotr.plPo trzech latach ukrywania, kto naprawdę pisze tego bloga, kim jest Ewa i co to za Piotr, wreszcie się przyznajemy. Wychodzimy z ukrycia, porzucamy anonimowość, ujawniamy się, zdejmujemy maski i przebrania. Tak, to my.
Przyznanie się trochę nam zajęło – prawie dwa i pół roku. Ale zdążyliśmy przed końcem trzeciego roku prowadzenia bloga i przed trzysetnym wpisem. To my. To jest Ewa, a tutaj jest Piotr. Cała prawda o nas jest w menu na górze, w zakładce „O nas”. Teraz nie mamy nic do ukrycia. No, prawie nic.
A obok jest nasze najstarsze wspólne zdjęcie. Jest, jakie jest. Jeszcze z głębokich czasów analogowych, zrobione gdzieś w Bieszczadach. Nie powiemy, ile lat ma to zdjęcie.

Tajna cena darmowego Photoshopa
Świat innej fotografii

28 komentarzy

 1. daniello194

  Cieszymy się wszyscy, że poznaliśmy Wasze fizjonomie 🙂
  Sądząc po garderobie to zdjęcie ma około lat dwudziestu.;)

 2. Jakie sympatyczne dzieciaczki 😉
  To się nazywa coming out 😀

 3. m

  Nie wiem czy ten wpis to żart? 🙂 Jeśli nie, to swego czasu była strona o Waszych książkach.

  https://www.ewaipiotr.pl/nasze-ksiazki/

  Ps. zdjęcie z wczesnych 80 😛

 4. zdjęcie z zeszłego wieku … ;P lat nie podam ;PP

 5. wzrokowiec

  Urocze zdjęcie 🙂 🙂 😀

 6. wzrokowiec

  Nie znalazłem możliwości skomentowania Waszej bardzo ciekawej historii na stronach “O nas”.
  Bardzo fajnie pisane Wasze początki 🙂
  Ja przygodę z fotografią zacząłem w 1988 interesując się Zenitem ojca. Grafiką komputerową interesuję się od 1983, kiedy rysowałem obrazki na komputerach Meritum o zawrotnej liczbie kolorów dwóch 🙂
  Pamiętam, że w 1986 jeździłem do Warszawy po najnowszą wersję programu graficznego na ZX Spectrum, dostępną w Domu Harcerza.
  W każdym razie do 1993 komputery zdążyłem zmienić pięć razy.

  • Piotr

   Te straaasznie długie historie w “O nas” to wersje skrócone 🙂 Pominięte zostały Zenit, Practica, przemycany z DDR średnioformatowy Pentacon. No i doświadczenia z komputeryzacją to też dłuuga historia. Ja to jeszcze pamiętam komputery na karty perforowane. Nie to, żebym miał kiedyś taki w domu, ale w czasach szkolnych miałem wycieczkę do Elwro. A parę stron kodu do ZX Spectrum też kiedyś wklepywałem – najpierw trzeba było pracowicie wklepać i się nie pomylić, a później można było grać w coś w rodzaju węża w labiryncie.

 7. wzrokowiec

  A rok 1993 pamiętam jako rok otwarcia Wydziału Matematyki i Informatyki. Zobaczyłem wtedy, co to jest Internet i strony www na komputerach marki Sun.

 8. strzelec

  No, no, no…. Czytam od deski do deski. Łza się w oku kręci! Też mam sentyment do tych pionierskich czasów 😉 Nie tylko czcionka, ale i ten pomysł z “ujawnieniem” sprawił, że portal stał się bardziej osobisty, indywidualny… Czuję się tu, jak u Was w domu 🙂 (kapcie zdjąć?). Gratuluję pomysłu na nową odsłonę Szturchańca!

  • Piotr

   Pewnie, można zdjąć kapcie! Wprawdzie prace remontowe jeszcze trwają i trochę potrwają, bo zmian będzie więcej, ale ani kapcie, ani kask ochronny nie są potrzebne. 🙂

 9. Andrzej2

  Miło poznać 😉
  Tak wszystkich wzięło na wspominki 🙂

  Na początku XIX wieku zapytano pewną leciwą francuską hrabinę, którego z władców rządzących jej krajem ceniła najbardziej.
  – Ludwika XVIII – odparła bez wahania, wymieniając przeciętnego króla francuskiego.
  – Dlaczego?
  – Gdy on rządził, miałam 18 lat!

 10. Piotr

  Tempo przyrostu lajków wskazuje, że najpopularniejsi jesteśmy, gdy piszemy sami o sobie. I jak tu nie być egocentrykiem? 😉
  Z drugiej strony, może to dwa lata niepewności i budowania napięcia tak procentuje? 😉

  • Andrzej2

   W czasach popularności różnych reality show, Ty jeszcze się dziwisz, co ludzi interesuje najbardziej? Po prostu pokazałeś ludzką twarz, której nawet ja nie znałem 😀

 11. ania

  Piotrze wyglądasz jak byś wbiegł na ten szczyt, uprawiałeś biegi ekstremalne? 🙂

 12. wzrokowiec

  Dziewczyna od razu podała datę, kiedy te spodnie były modne 🙂
  Ale ciii…

 13. eteter

  A w której to grupie przedszkolnej wtenczas byliście?
  W muchomorkach ? 🙂

 14. jorddekroy

  Czytam sobie ostatni wpis i mi wyskakuje z prawej “Ujawniamy się”, więc wchodzę zastanawiając się o co im chodzi, przecież każdy wie kim jest Ewa, a kim Piotr i jak wyglądają.
  A tu proszę! Historie życia i zdjęcie starsze ode mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *