Ogród Japoński, Wrocław

Prezentowane w notkach na tym blogu opinie są prywatnymi opiniami autorów i tylko ich. Nasze opinie – w pozytywny lub negatywny sposób dotykające jakiegokolwiek produktu – stanowią odbicie naszych przemyśleń i doświadczeń z tym produktem, produktami podobnymi lub informacjami o produktach, nie są natomiast w żaden sposób finansowane przez producentów lub dystrybutorów produktów.

Jeśli testujemy lub recenzujemy sprzęt – sprzęt jest kupiony przez nas za własne pieniądze lub jest wypożyczony od producenta, dystrybutora czy sklepu i po zakończeniu testu jest zwracany lub, sporadycznie, kupowany. Oprogramowanie nie jest zwracane, bo i nie ma co zwracać – od dłuższego czasu do testów i recenzji dostajemy tylko kod aktywacyjny, który służy do aktywowania wersji testowej dostępnej do pobrania ze strony producenta.

Cały sprzęt, którym się posługujemy – od aparatów i obiektywów, po komputery – został przez nas kupiony za nasze prywatne pieniądze.

Nie zamieszczamy na blogu płatnych reklam w żadnej postaci. Jeśli kiedyś zdecydujemy się na zamieszczenie płatnych reklam – poinformujemy o tym i będą te reklamy wyraźnie oznaczone jako takie.

Zamieszczamy natomiast reklamy naszych własnych produktów: szkoleń, fotowypraw i książek. I tutaj jesteśmy zdecydowanie nieobiektywni. 🙂

Do jasnego sformułowania stanowiska etycznego skłoniła nas ta historia.

Zdajemy sobie sprawę, że nasza postawa jest mocno odosobniona, żeby nie powiedzieć – dziwaczna. A norma i normalność dzisiaj wyglądają inaczej.