UE dotuje fotografów

Decyzją Komisji Europejskiej w krajach, gdzie poziom uczestnictwa w kulturze uznano za zbyt niski, dotowane będą różne formy obywatelskiej aktywności kulturalnej. Wśród dotowanych form znalazła się fotografia, a wśród dotowanych krajów – Polska. Kwotę dotacji ustalono na 12 eurocentów od zdjęcia, pod warunkiem, że zostanie ono uznane za artystyczne. Kryteria określające zdjęcia artystyczne mają być podane do końca kwietnia, a zgłaszać zdjęcia będzie można od maja. Na razie można się rejestrować jako fotograf na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego KE, co pozwoli później zgłaszać zdjęcia. Jednak uwaga! Za wysłanie zdjęcia nieuznanego za promujące kulturę zostanie naliczona opłata w wysokości 25 eurocentów, co ma pokryć koszty Agencji związane z eliminacją fotografii niespełniających wyznaczonych kryteriów. Maksymalną kwotę dopłat ustalono na 5345 euro na osobę miesięcznie.

 

PS. Z przykrością przyznajemy, że jednak primaaprilisowo żartowaliśmy z tymi dopłatami. Jeśli jednak komuś się pomysł spodobał, to możemy koordynować organizację demonstracji w Brukseli na rzecz takich dopłat. Statywy w dłoń?

Duchy w galerii, czyli o walce szumu z ruchem
Do zobaczenia w Łodzi

7 komentarzy

 1. Sewo

  Świetna sprawa, myślałem, że to żart primaaprilisowy, ale nie. Udało mi się zarejestrować jako fotograf i zaczynam oszczędzać na te zdjęcia, których mi nie przyjmą. Droga jest ważniejsza niż cel!

 2. Andrzej2

  No i super :))))
  Wysłałem 794 zdjęcia z Pragi 😉

 3. BonVoyage

  Ja też się zarejestrowałem. Zrobiłem przegląd i w tym miesiącu wysłałem 44542 szt. A co tam! Ryzyk-fizyk 😉

 4. Sewo

  Popatrzyłem do tabelki o poziomie uczestnictwa w kulturze i stwierdziłem, że Holy See, czyli Watykan ma słaby wynik, no i nie ma kraju, w którym były ostatnie warsztaty. Jakaś dziwna ta tabelka, może to jednak prima aprilis?

 5. ADAM

  Po kiego grzyba ci ludzie fotografują te dziewczyny na stoiskach ? banda fotografów robi dziesiątki zdjęć laskom…..które przynajmniej zarobią za pozowanie,to chyba jedyny sens takiego “widowiska”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *