Aparat fotograficzny dla dzieci? To świetny pomysł!

Aparat fotograficzny dla dzieci jest świetnym narzędziem rozwijającym kreatywność oraz pasję. Wybierając urządzenie trzeba kierować się wiekiem użytkownika. Dla najmłodszych produkty są łatwe w obsłudze, natomiast dla starszych dzieci, mają więcej funkcji. (art. spons.)

Dlaczego wybrać na prezent aparat fotograficzny dla dzieci?

Na prezent urodzinowy, zamiast zabawki warto wybrać aparat fotograficzny. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ rozwija kreatywność. Pierwszy aparat fotograficzny dla dzieci służy do nauki, więc nie powinien być drogi. Dziecko nie potrafi jeszcze obsługiwać sprzętu, więc trzeba się liczyć z tym, że może go upuścić. Dobrym pomysłem jest zakup aparatu cyfrowego Jednorożec — modele dla dzieci są często stylizowane na zwierzątka i magiczne stworzenia. Jego ładny kolor obudowy spodoba się maluchowi. Pozwala nie tylko robienie zdjęć, ale też ich zgrywanie z karty mikroSD. Umożliwia nagrywanie filmów, co może sprawić, że pociecha nie będzie rozstawała się aparatem. Dodatkową frajdę sprawią wbudowane gry logiczne i zręcznościowe.

Dla małego dziecka jest wiele modeli do wyboru. Wszystkie są poręczne i lekkie, przystosowane do rączek malucha. Mają też duże przyciski, więc też proste w obsłudze. Cechują się odpornością na wstrząsy oraz wysoką rozdzielczością, zapewniającą bardzo dobrą jakość zdjęć, choć obiektyw nie ma zmiennej ogniskowej. Można wybierać produkty w kształcie zwierzątek, niebieskie dla chłopców lub różowe dla dziewczynek.

Jak wybrać aparat cyfrowy dla dziecka?

Dziecku kupuje się aparat fotograficzny, kiedy będzie w stanie utrzymać go w dłoniach. Jest wiele modeli przygotowanych z myślą o małych fotografach. Rodzice, wybierając urządzenie, powinny zwrócić uwagę, żeby było łatwe w użytkowaniu. Jeśli nie będzie umieć się nim posługiwać aparat trafi do szuflady. Na początek warto kupić model do robienia baniek pod wodą, tak aby dziecko obyło się z kształtem. Później można postawić już na model, który robi prawdziwe zdjęcia, a który kosztuje mniej niż 30 zł. A kiedy dojdzie do wprawy, przyjdzie czas na bardziej zaawansowany sprzęt. Tańsze modele są dobre jakościowo i przystosowane dla tej grupy wiekowej.

Warto zwrócić uwagę na oprogramowanie, żeby nie było przesycone nadmierną ilością funkcji, ponieważ nie poradzi sobie z robieniem zdjęć, a tym bardziej z nagrywaniem wideo. Aparaty dla dzieci w sklepach Empik różnią się od siebie, dlatego ważną rolę odgrywają parametry. Można dobrać rozdzielczość matrycy i pojemność baterii oraz tryby fotograficzne. Niektóre urządzenia, podobnie jak telefony, posiadają kamerę do robienia selfie i lampę błyskową.

Jakie aparaty cyfrowe dla starszych dzieci?

Aparaty fotograficzne są doskonałe dla dzieci, ponieważ zajmują czas i rozwijają kreatywność oraz ciekawość, pozwalając uwieczniać na zdjęciach ludzi, zwierzęta, krajobrazy, obiekty, a nawet drobne przedmioty. Zajęcie jest bardzo wciągające, więc z czasem staje się pasją młodego człowieka. Za sprawą smartfonów, fotografia i filmowanie są popularnymi dziedzinami. Tego rodzaju telefonami posługują się już przedszkolaki. Kiedy dziecko radzi sobie z technologią, z obsługą aparatu fotograficznego również nie będzie miało problemu.

Warto wybrać aparat natychmiastowy z kartą pamięci. Urządzenie pozwala wywoływać zdjęcia, poprzez naciśnięcie przycisku. Piękne fotografie drukują się na ich oczach, jednocześnie zapisując w formacie cyfrowym. Sprzęt ma ergonomiczny kształt i jest lekki, co ułatwia jego trzymanie oraz przenoszenie. Aparat posiada również Wi-Fi, więc dziecko może go połączyć ze swoim telefonem, drukując zdjęcia bezpośrednio ze smartfona. Wystarczy pobrać aplikację oraz sparować telefon z aparatem.