Zamek Książ – 27 II – 1 III 2015

Książ, Zielony Salon

Zapraszamy na fotograficzny weekend w jednym z najpiękniejszych polskich zamków! Książ to trzeci co do wielkości zamek w Polsce – po Malborku i Wawelu. O Książu było niedawno głośno za sprawą pożaru, który tam wybuchł. Szczęście w nieszczęściu, że spaliła się wyłącznie część dachu, natomiast nie uległy uszkodzeniu odrestaurowane sale, będziemy mieli więc co fotografować. Oprócz słynnej, monumentalnej Sali Maksymiliana naszym celem będą mniejsze, ale nie mniej atrakcyjne wizualnie pomieszczenia: Salony Biały, Zielony, Chiński czy Gier.

Oprócz różnych zagadnień związanych z fotografią architektury, będzie też okazja poćwiczyć (po naszym omówieniu) technikę panoram mozaikowych, czyli sposób na radzenie sobie z fotografowaniem wysokich, ale niezbyt rozległych pomieszczeń czy wysokich budynków, od których nie da się daleko odejść.

Książ, Sala Maksymiliana

Ogrody i konie
Zajrzymy też do Palmiarni Lubiechowskiej, gdzie w ogromnym szklanym gmachu (1900 m2) rośnie ponad 250 gatunków egzotycznych roślin, a także do francuskich ogrodów na otaczających zamek tarasach.

Odwiedzimy też pobliską Stadninę i Stado Ogierów. Same pamiętające XVIII wiek zabudowania warte są uwagi i obiektywu, ale my będziemy także fotografować pierwsze spotkania z pastwiskiem źrebaków, które właśnie teraz się rodzą! Pierwszy z naszych przyszłych modeli właśnie przyszedł na świat.

Książ, stajnie

Taniec z ogniem
W sobotę wieczorem na tle zamku wystąpi dla nas grupa tancerzy z ogniem. Fotografowanie ich pokazu będzie okazją do ćwiczeń z dynamicznego fotoreportażu w słabym świetle – warto zabrać jasny obiektyw! Pokaz będzie podzielony na trzy części, między którymi będzie czas sprawdzić dotychczasowe efekty zdjęciowe, skonsultować się z nami i ewentualnie skorygować ustawienia aparatu. Płomienny spektakl odbędzie się w takiej odległości od zamku, że nie ma obawy, że my coś narozrabiamy.

Imperialne zakwaterowanie i wyżywienie
Mieszkać będziemy w Hotelu Zamkowym w pokojach dwuosobowych, a jeść w Restauracji Książęcej. Tak arystokratyczny tryb życia będziemy prowadzić od piątkowego popołudnia do niedzielnego obiadu, łącznie spożywając dwa śniadania, trzy obiady i kolację.

Książ

Termin: 27 lutego – 1 marca 2015
Jak zwykle nasze warsztaty zaczynają się w piątek po południu, a kończą niedzielnym obiadem.

Cena udziału w warsztatach
Cena warsztatów wynosi 960 zł dla uczestników naszych wcześniejszych warsztatów oraz fotowypraw oraz 1060 zł dla pozostałych uczestników. Cena obejmuje dwa śniadania, trzy obiady, kolację, wstęp do wszystkich obiektów oraz udział w warsztatach. Cena nie obejmuje kosztów dojazdu do zamku Książ ani powrotu z warsztatów.

Korytarze Książa

Dojazd na warsztaty
Najwygodniej oczywiście dojechać samochodem, ale można też dostać się pociągiem jadącym z Wrocławia do Wałbrzycha. Formalnie Książ jest częścią Wałbrzycha, ale do zamku bliżej jest ze Świebodzic – i to tam lepiej jest wysiąść z pociągu. Z dworca w Świebodzicach do zamku jest ok. 5 km, więc na ostatni odcinek najlepiej wziąć taksówkę.

Nieco zdjęć, pokazujących, czego można się spodziewać, można obejrzeć tutaj:

https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/polska-ksiaz/

Dokąd przyjechać

Przez trzy dni mieszkać i stołować się będziemy w zamku Książ – formalnie będącym częścią Wałbrzycha i położonym przy ulicy Piastów Śląskich 1, ale faktycznie leżący bliżej miejscowości Świebodzice. Mapka pozwalająca znaleźć Zamek Książ poniżej.
[menu] [nav id=”tab1″ current=”yes”]Dokąd przyjechać[/nav] [/menu] [tabs] [tab id=”tab1″ current=”yes”] [map popup=’true’ html=’Zamek Książ’ width=’640px’ height=’400px’ zoom=’15’ latitude=’50.842465′ longitude=’16.291852′] [/tab] [/tabs]

Z regulaminem warsztatów można zapoznać się tutaj: https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/warsztaty-regulamin/

Zalecamy także przeczytanie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie naszych warsztatów:
https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/warsztaty-faq/

 

Zgłoszenie udziału lub pytanie dotyczące warsztatów:

[si-contact-form form='4']