warsztaty fotograficzne Czarowne Świętokrzyskie, wschód słońca

Zapraszamy na siódmą już, doroczną edycję warsztatów fotograficznych Czarowne Świętokrzyskie. Będzie magicznie nad czarownymi wodami świętokrzyskich okolic, i nawet w przemysłowych budynkach mogą pojawić się duchy! W ciągu trzech intensywnych dni czekają nas sesje w XIX-wiecznej hucie, na cmentarzu żydowskim, a także plenerowe wschody i zachody słońca nad wodą. W piątek zaczniemy od fotografowania pokazu jazdy konnej w stylu western, a zakończymy w niedzielę silnym akcentem militarnym. Wszystkie wschody i zachody słońca to oczywiście plenery krajobrazowe – tym razem tematem będą pejzaże wodne. Oba wieczory wypełnią nam spotkania i dyskusje o fotografii, być może będzie też chwila czasu na sen.

 

Czarowne Świętokrzyskie pejzażowe i industrialne

W piątek zaczynamy od fotografowania rodeo w Wąchocku, później mamy sesję w klasztorze cystersów i kolację tam. W sobotę wschód słońca spędzimy nad jednym zalewem, zachód słońca nad innym, a w środku dnia najpierw odbędzie się sesja industrialna z duchami w starej hucie w Chlewiskach, a później fotografowanie kirkutu i ratusza w Szydłowcu. W niedzielę znowu klimaty industrialne, tym razem z akcentem militarnym w Muzeum Orła Białego w Skarżysku. Ciężki sprzęt wojskowy pod gołym niebem – to się fotografuje! Zwłaszcza że największym modelem będzie kuter torpedowy. Oczywiście pomiędzy tym wszystkim będą śniadania, kolacje i obiady, a w oba wieczory spotkania warsztatowe. Transport też będzie – samemu się trzeba tylko dostać w piątek do hotelu w Skarżysku, a w niedzielę z niego wydostać.

Warsztaty fotograficzne, industrialne klimaty w Chlewiskach

Z wyjątkiem klasztoru w Wąchocku, będziemy eksplorować nowe plenery, których nie fotografowaliśmy podczas poprzednich edycji warsztatów Czarowne Świętokrzyskie. Niemniej czego można się spodziewać po tym regionie, można zobaczyć na zdjęciach z poprzednich edycji warsztatów:

https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/polska-swietokrzyskie/

Wszystkie zdjęcia tutaj autorstwa Kasi „Ka_tuli” Gritzmann, świętokrzyskiej przewodniczki i licencjonowanej czarownicy, która jak zwykle jest dobrym duchem warsztatów.

Czarowne Świętokrzyskie - siódme warsztaty fotograficzne

Termin warsztatów: 25-27 maja 2018

Warsztaty zaczynają się w piątek wczesnym popołudniem, a kończą po niedzielnym obiedzie o godzinie 14.

Tym razem będzie wyjątkowo łatwo dojechać na warsztaty, bo bazę mamy w Skarżysku Kamiennej. Śpimy, jemy i dyskutujemy w hotelu Komes – ul. Legionów 130 Skarżysko-Kamienna – http://www.hotelkomes.pl/ Tym razem nawet niezmotoryzowani nie powinni mieć trudności z dotarciem na warsztaty.

Wschód słońca, zalew, warsztaty fotograficzne Czarowne Świętokrzyskie

Koszt udziału w warsztatach Czarowne Świętokrzyskie 2018

Koszt udziału w warsztatach to 970 zł dla osób, które wcześniej uczestniczyły w naszych warsztatach lub fotowyprawach, a 1070 dla osób, które spotkają się z nami pierwszy raz. Cena obejmuje dwa noclegi, wyżywienie i wszystkie koszty przejazdów i wstępów, a także wsparcie fotograficzne i nasze towarzystwo. Cena nie zawiera kosztów dojazdu do na warsztaty ani powrotu z nich.

zapraszamy!

Ewa, Kasia i Piotr

Zgłoszenie udziału lub pytanie dotyczące warsztatów: