Błędne Skały, Góry Stołowe, warsztaty fotograficzne, HDR, Karkonosze

Skalne Labirynty – warsztaty kontrastowe

Pod koniec maja zapraszamy na warsztaty fotograficzne, w trakcie których będzie okazja fotografować najpiękniejsze formacje skalne Gór Stołowych. Przy okazji będziemy też uczyć jak sobie radzić z fotografowaniem scen o wysokim kontraście. W trakcie trzech dni warsztatów czekają nas plenery w Błędnych Skałach, w skalnym labiryncie Szczelińca Wielkiego, a także w “Skalnym Mieście” koło Adršpachu (po czeskiej stronie granicy). Skał o fantastycznych kształtach wystarczy dla każdego!

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY!

Skalny labirynt, Błędne Skały, warsztaty fotograficzne, Sudety

Naucz się kontrolować kontrast!

Fotografowanie ciasnych skalnych korytarzy, łuków i kamiennych formacji skalnych będzie okazją do zmierzenia się z często spotykanym problemem fotograficznym: rozpiętością tonalną sceny zbyt dużą jak na możliwości matrycy aparatu. Nauczymy Was rozpoznawać tego typu sytuacje oraz przedstawimy i przećwiczymy techniki pozwalające poprawnie zarejestrować ujęcia o dowolnie wysokim kontraście. Wskażemy także ograniczenia każdej z technik oraz optymalne dla każdej z nich typy sytuacji. Na koniec naszych warsztatów fotograficznych w Górach Stołowych jego uczestnicy będą potrafili dobrać i zastosować najlepszą w danych warunkach technikę radzenia sobie z wysoką rozpiętością tonalną sceny.

Błędne Skały, Góry Stołowe, warsztaty fotograficzne, HDR, Karkonosze

Szczeliniec, Błędne Skały i czeskie Skalne Miasto

Wąskie, a niekiedy bardzo wąskie przejścia wśród skał prowadzą między niezwykle wyrzeźbionymi kamiennymi formacjami, wśród których, jeśli się dobrze przyjrzeć, można zobaczyć Słonia, Kwokę i Małpę. Co jeszcze można zobaczyć? To już zależy od wyobraźni i umiejętności przekazania, a to właśnie, oprócz kwestii technicznych, będziemy ćwiczyć w trakcie majowego spotkania w Górach Stołowych.

Naszym celem będą trzy formacje skalne, różniące się charakterem i rodzajem wyzwań, jakie stawiają zarówno przed turystą, jak i fotografem. Pierwsza z formacji to Szczeliniec, druga – Błędne Skały, a trzecia to czeskie Skalne Miasto koło Adršpachu.

Szczeliniec, Góry Stołowe, warsztaty fotograficzne, fotezja

Błędne Skały to faktycznie labirynt – zgubić się trudno (wyraźna ścieżka prowadzi między skalnymi formacjami), ale niekiedy bywa ciasno, a zdarza się, że trzeba się będzie schylić. Więcej miejsca będzie na Szczelińcu – tutaj nie trzeba będzie się przeciskać, za to skały są znacznie wyższe, różnice wzniesień także wyraźniejsze. Skalne Miasto koło Adršpachu to najłatwiejszy z plenerów: ścieżki są szerokie, teren w większości płaski, skały znajdują się obok trasy.

Termin warsztatów fotograficznych Skalne Labirynty

Ta edycja warsztatów odbędzie się w weekend 22-24 maja 2020 roku. Zaczynamy w piątek o godzinie 15, a kończymy obiadem w niedzielę, również o godzinie 15.

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY!

Zgłoszenie udziału w warsztatach fotograficznych Skalne Labirynty

Więcej informacji o programie warsztatów Skalne Labirynty oraz możliwość zgłoszenia chęci udziału w nich znajdziecie na stronie biura podróży Fotezja:

Fotezja fotowyprawy logo

https://www.fotezja.pl/fotowyprawy/skalne-labirynty-warsztaty-kontrastowe/

 

Skalne Miasto, Ardspach, warsztaty fotograficzne

Co jeszcze warto wiedzieć o naszych warsztatach fotograficznych

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy:

 

Dziękujemy! Niech Ci światełko zawsze świeci z właściwej strony! :)

Ewa i Piotr