Kolorowe wzgórza Landmannalaugar, Islandia fotowyprawa

Planeta Islandia – fotowyprawa nieziemska 2020

Pejzaże Islandii wyglądają jak scenerie z filmów science fiction. Na tej wyspie kręcono zresztą kilka takich filmów, a amerykańscy astronauci trenowali tam przed lądowaniem na Księżycu. Nasza fotowyprawa na Islandię będzie okazją do fotografowania wielu fantastycznych scenerii, w tym rzadko odwiedzanych obszarów interioru, jak Landmannalaugar czy Kerlingarfjöll, a także niezwykłych Fiordów Zachodnich.

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY!

Kolorowe wzgórza Landmannalaugar, Islandia fotowyprawa

Niedostępna Islandia… dla nas dostępna!

Wiele niezwykłych miejsc na Islandii jest dostępne wyłącznie dla pojazdów z napędem na cztery koła. Nie znaczy to jednak, że dojazd jest ekstremalnie trudny, ale po prostu że drogi są ziemne, a nie asfaltowe i trzeba się okazjonalnie liczyć z koniecznością przejazdu przez lodowcową rzekę lub strumień. Na fotowyprawie Planeta Islandia będziemy mieli do dyspozycji transport 4×4 i zawodowych kierowców, którzy bezpiecznie dowiozą nas na tak piękne plenery, jak bajecznie kolorowy Landmannalaugar, pomarańczowe wzgórza Kerlingarfjöll czy do “doliny ognia” Eldgja. Co istotne, we wszystkie te miejsca dojedziemy – a chodzić będziemy na miejscu tyle, ile chcemy. Na fotowyprawie nie będzie żadnych trekkingów ani obowiązkowych długich przejść – choć oczywiście okazji do spacerów będzie sporo.

fotowyprawa Kolorowa Islandia, Haifoss, Islandia

Islandia jakiej nie widziałeś

Choć Islandię odwiedzają corocznie tysiące turystów, to uczestnicy naszej fotowyprawy zobaczą miejsca, do których mało kto dociera. Czekają nas sesje fotograficzne na mało znanych Fiordach Zachodnich, gdzie znajduje się Dynjandi – jeden z najpiękniejszych wodospadów Islandii, a także klif Latrabjarg, gdzie można zobaczyć największą liczbę maskonurów na wyspie. Jednym z punktów kulminacyjnych będzie długi plener wśród kolorowych wzgórz Landmannalaugar, ale nie mniej ciekawa jest “dolina ognia” Eldgja wraz z efektownym wodospadem Ofaerufoss czy położone dokładnie w środku Islandii pola geotermalne Hveravellir.

Oczywiście nie zabraknie też islandzkich klasyków, zwłaszcza takich kultowych wśród fotografów miejsc jak Diamentowa Plaża Jokulsarlon, czarna plaża pod górą Vestrahorn, piękne wodospady Skogafoss i Seljalandsfoss czy islandzka ikona – góra Kirkjufell.

Kirkjufell i fioletowe kwiaty, Islandia

Islandia – czysto i wygodnie

Za sprawą bardzo dynamicznej pogody Islandia wymaga pewnej determinacji przy fotografowaniu – trzeba się liczyć z deszczem i wiatrem. Tym bardziej istotne jest, aby po plenerze móc wypocząć i zregenerować siły przed następnym dniem fotowyprawy. Dlatego uczestnicy naszej fotowyprawy na Islandię będą mieli do dyspozycji dwuosobowe pokoje i łazienki z gorącą wodą. Będziemy mieszkać w hotelach i pensjonatach, w pakiecie będą śniadania. Przygoda przygodą, a pewien poziom komfortu jest potrzebny.

Nie bawimy się w survival – nie śpimy pod namiotami ani w salach wieloosobowych, nie gotujemy na kuchenkach turystycznych, a kąpiel w gorących źródłach może być dodatkową atrakcją, ale z pewnością nie będzie sanitarną koniecznością. 🙂

Bruarfoss, Islandia

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY!

Termin fotowyprawy Planeta Islandia 2020

Fotowyprawa na Islandię potrwa 11 dni. Rozpocznie się 9 lipca 2020 (czwartek), a zakończy 19 lipca 2020 (niedziela).

Zgłoszenie na fotowyprawę na Islandię i więcej informacji

Więcej informacji o fotowyprawie na Islandię, pełen program wyjazdu, informacje na temat warunków pobytowych oraz przydatne wskazówki co do przygotowania się znajdziecie na stronie biura podróży Fotezja. Tam także jest formularz zgłoszeniowy.

Fotezja fotowyprawy logo

https://www.fotezja.pl/fotowyprawy/planeta-islandia-fotowyprawa-nieziemska/

 

Kerlingarfjöll, Islandia

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy:

 

Dziękujemy! Niech Ci światełko zawsze świeci z właściwej strony! :)

Ewa i Piotr