fotowyprawa na Lofoty - dwa rorbu, Lofoty

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY!

Przed nami druga fotowyprawa na Lofoty – na początku lutego 2018 będziemy cieszyć się późnymi wschodami słońca, wczesnymi zachodami i niskim światłem pomiędzy. Czekają nas sesje w najpiękniejszych wioskach rybackich, wśród fiordów oraz na plażach otoczonych skalistymi górami. Wśród tych wszystkich wspaniałości nawet norweska zima nie będzie nam straszna, zwłaszcza że na Lofotach w lutym temperatury przeważnie oscylują wokół… zera stopni Celsjusza. Bywa, że nawet jest dodatnia – co nam się przytrafiło podczas zeszłorocznej fotowyprawy.

fotowyprawa na Lofoty - Słoneczny moment, Lofoty

Liczymy oczywiście na zorzę, choć nic nie możemy obiecać, bo wszystko zależy od pogody. Mróz i wyż (a więc i bezchmurne niebo) będą nam sprzyjać, z kolei cieplej i niż to zachmurzenie i brak widocznego nieba. Lepiej więc, aby było zimno.

Niezależnie jednak od szans na zorzę polarną, będziemy mieli co fotografować! Czekają nas plenery na pięknych kamienistych plażach w otoczeniu ośnieżonych gór oraz sesje w wioskach rybackich z kolorowymi domkami wspartymi na palach, w tym w słynnym Reine. Czego można się spodziewać po fotowyprawie na Lofoty można zobaczyć w naszej galerii:

https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/lofoty/

 

Tym razem mieszkać będziemy w całkiem komfortowych lodge’ach. W środku będą na nas czekać 2- lub 3-osobowe pokoje, kuchnia i łazienka. Kuchnie będą dobrze wyposażone w garnki – przyda się, bo podobnie jak na Islandii, gotujemy sobie sami (choć jeśli ktoś woli i ceny go nie odstraszą, to może stołować się w miejscowych restauracjach).

fotowyprawa na Lofoty - Hamnoy o poranku, Lofoty

Na Lofoty dostajemy się samolotem i w ten sam sposób wracamy.

Fotowyprawa potrwa 7 dni (będzie więc o dzień dłuższa niż w zeszłym roku), a zapisywać się na nią można tradycyjnie w Horyzontach. Podobno są jeszcze wolne miejsca.

fotowyprawa na Lofoty - Świt w Reine, Lofoty

 

Termin fotowyprawy
Fotowyprawa na Lofoty zaczyna się 2 lutego 2018, a powrót do Warszawy nastąpi 8 lutego 2018.

Koszt udziału w fotowyprawie
Cena udziału w fotowyprawie wynosi 6850 zł.

 

Cena obejmuje: przelot na trasie Warszawa-Lofoty i z powrotem, przejazdy autobusem na miejscu, noclegi w pokojach dwuosobowych w rorbu, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz wsparcie i pomoc fotograficzną ze strony Ewy Prus i Piotra Dębka.

Cena nie zawiera: wyżywienia oraz wydatków osobistych.

fotowypawa na Lofoty - Odbicie łódki, Lofoty

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY!

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie

Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

 

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/lofoty-fotografia-norwegia-zorza-polarna-arktyka

Klub Podróży Horyzonty

 

Partnerem fotowypraw i organizatorem z uprawnieniami biura podróży są Horyzonty.pl

fotowyprawa na Lofoty - Kamienne gniazdo, Lofoty

 

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

fotowyprawa na Lofoty - Domki rorbu, Lofoty

 

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: