fotowyprawa na Lofoty - dwa rorbu, Lofoty

Przed nami trzecia fotowyprawa na Lofoty – pod koniec stycznia 2019 będziemy cieszyć się późnymi wschodami słońca, wczesnymi zachodami i niskim światłem pomiędzy. Czekają nas sesje w najpiękniejszych wioskach rybackich, wśród fiordów oraz na plażach otoczonych skalistymi górami. Wśród tych wszystkich wspaniałości nawet norweska zima nie będzie nam straszna, zwłaszcza że na Lofotach zimą temperatury przeważnie oscylują wokół… zera stopni Celsjusza. Zeszłoroczna fotowyprawa cieszyła się i śniegiem, i jeziorami ściętymi lodem, ale też dniami, gdy temperatura powietrza był wyraźnie dodatnia. To wprawdzie Norwegia, ale nie surowy interior kraju, tylko wyspy obmywane przez ciepły prąd.

fotowyprawa na Lofoty - Słoneczny moment, Lofoty

Liczymy oczywiście na zorzę, choć nic nie możemy obiecać, bo wszystko zależy od pogody. Mróz i wyż (a więc i bezchmurne niebo) będą nam sprzyjać, z kolei cieplej i niż to zachmurzenie i brak widocznego nieba. Lepiej więc, aby było zimno.

Niezależnie jednak od szans na zorzę polarną, będziemy mieli co fotografować! Czekają nas plenery na pięknych kamienistych plażach w otoczeniu ośnieżonych gór oraz sesje w wioskach rybackich z kolorowymi domkami wspartymi na palach, w tym w słynnym Reine. Czego można się spodziewać po fotowyprawie na Lofoty można zobaczyć w naszej galerii:

https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/lofoty/

 

Będziemy mieszkać, podobnie jak w poprzednim roku, w całkiem komfortowych lodge’ach. W środku będą na nas czekać 2- lub 3-osobowe pokoje, kuchnia i łazienka. Kuchnie będą dobrze wyposażone w garnki – przyda się, bo podobnie jak na Islandii, gotujemy sobie sami (choć jeśli ktoś woli i ceny go nie odstraszą, to może stołować się w miejscowych restauracjach).

Domki rorbu w Hamnoy, Lofoty, Norwegia, fotowyprawa

Na Lofoty dostajemy się samolotem i w ten sam sposób wracamy.

Fotowyprawa potrwa 7 dni, a zapisywać się na nią można tradycyjnie w Horyzontach.

fotowyprawa na Lofoty - Świt w Reine, Lofoty

 

Termin fotowyprawy na Lofoty 2019

Fotowyprawa na Lofoty zaczyna się 25 stycznia  2019, a powrót do Warszawy nastąpi 31 stycznia 2019.

Koszt udziału w fotowyprawie

Cena udziału w fotowyprawie wynosi 6900 zł.

Cena obejmuje: przelot na trasie Warszawa-Lofoty i z powrotem, przejazdy autobusem na miejscu, noclegi w pokojach dwuosobowych w rorbu, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz wsparcie i pomoc fotograficzną ze strony Ewy Prus i Piotra Dębka.

Cena nie zawiera: wyżywienia oraz wydatków osobistych.

fotowypawa na Lofoty - Odbicie łódki, Lofoty

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie na Lofoty 2019

Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

 

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/lofoty-fotografia-norwegia-zorza-polarna-arktyka

Klub Podróży Horyzonty

 

Partnerem fotowypraw i organizatorem z uprawnieniami biura podróży są Horyzonty.pl

fotowyprawa na Lofoty - Kamienne gniazdo, Lofoty

 

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

fotowyprawa na Lofoty - Domki rorbu, Lofoty

 

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: