Most Karola przed świtem, Praga, warsztaty fotograficzne

Labirynty Pragi – warsztaty miejskie

Wśród uroczych zaułków Pragi gubiliśmy się już 9 razy. Nasze 10 (jubileuszowe!) warsztaty fotograficzne w Złotym Mieście nad Wełtawą będą okazją do fotografowania zarówno klasycznych widoków stolicy Czech, jak i poznania zupełnie nowych miejsc. Czeka nas wschód słońca na jednej z zabytkowych wież w pobliżu Mostu Karola, ale też sesje na kosmicznych stacjach metra. Będą też labirynty: architektoniczne, ogrodowe i podziemne. Nie zgubimy się w nich jednak, pozostając pod opieką najlepszego praskiego przewodnika, Włodka Krajewskiego!

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Z wieży o świcie, Praga, warsztaty fotograficzne, wschód słońca

W sercu Pragi

Tym razem naszą bazą noclegową będzie hotel Residence Bologna, położony w samym sercu historycznej części Pragi. Z hotelu będziemy mieli chwilę spaceru zarówno na słynny Most Karola, jak i pod Orloja – niezwykły zegar zdobiący ratusz na praskim rynku. Dzięki tak dogodnemu położeniu na poranne plenery nie będziemy musieli wcześniej wstawać niż to konieczne, bo czas przeznaczony na dojazd zaoszczędzimy na spanie. 🙂 Także wieczorne plenery będą mniej czasochłonne, a bardziej przyjemne. Jesteśmy też przekonani, że piękne wnętrza hotelu też padną łupem obiektywów uczestników warsztatów.

Most Karola przed świtem, Praga, warsztaty fotograficzne

Program warsztatów fotograficznych

1 dzień – piątek

Wczesnym popołudniem spotykamy się w hotelu Residence Bologna i po krótkiej odprawie ruszamy na pierwszy praski plener. Zaczniemy od kilku pasaży na rozgrzewkę, a następnie udamy się Malą Stranę, do zachodu słońca fotografując uliczki i zaułki jednej z najstarszych dzielnic Pragi. O niebieskiej godzinie będziemy fotografować oświetlony Most Karola, a następnie pójdziemy na zasłużoną kolację. Wieczorem czeka nas jeszcze spotkanie warsztatowe z omówieniem fotograficznych wyzwań czających się wśród praskich labiryntów.

2 dzień – sobota

Jest już tradycją naszych praskich warsztatów fotograficznych, że sobotni poranek spędzamy na jednej z wież w okolicy Mostu Karola. Nie inaczej będzie i tym razem – jeszcze przed świtem wdrapiemy się na wieżę, aby fotografować Złote Miasto w złotych promieniach pierwszych chwil dnia. Po porannej sesji wracamy na śniadanie do hotelu, a po nim zapuszczamy się w labirynty. Będzie labiryntowy ogród w Havlickovych Sadach, a także niezwykłe konstrukcje dwóch nowoczesnych stacji metra. Nadwątlone podczas fotografowania siły wzmocnimy niewielkim posiłkiem i wrócimy do historycznego centrum miasta. Tutaj będą na nas czekać zarówno kręte uliczki okolic rynku, jak i nietypowe, acz wizualnie fascynujące obiekty jak Studnia Wiedzy czy wirująca głowa Franza Kafki. Fotograficzną część dnia zakończymy ćwiczeniami z wieczornego fotografowania okolic rynku i udamy się na kolację. Na koniec dnia spotkamy się, aby porozmawiać o zdjęciach wykonanych podczas warsztatów.

Havlickove Sady i ich labirynt, Praga, fotowyprawa Fotezji

3 dzień – niedziela

Niedzielny przedświt to kolejna okazja do fotografowania architektury w pierwszych promieniach dnia (a także w wersjach bezludnych, bo o tej porze nawet w najbardziej turystycznych miejscach jest pusto). Wracamy na śniadanie, a po nim kontynuujemy eksplorację labiryntów Pragi. Przejedziemy do Starej Cistirny – zabytkowej oczyszczalni ścieków, której ceglane podziemia będziemy fotografować do południa. Warsztaty kończymy wspólnym obiadem około godziny 13.30.

David Černý – nasz ulubiony obrazoburca

Od lat w trakcie naszych warsztatów w Pradze staramy się tropić rzeźby i instalacje autorstwa Davida Černý’ego – artysty obdarzonego niezwykłym poczuciem humoru i dystansem do rzeczywistości. I tym razem w programie warsztatów znaleźliśmy czas na sesję z obrazoburczymi i ironicznymi rzeźbami Černý’ego.

W Starej Cistirnie, Praga, podziemia, warsztaty fotograficzne

Termin warsztatów: 6-8 marca 2020

Warsztaty rozpoczynają się w piątek 6 marca 2020 o godzinie 15, a kończą się w niedzielę 8 marca 2020 obiadem o godzinie 13.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Na tę edycję warsztatów fotograficznych mamy już komplet uczestników, ale zapraszamy na listę rezerwową – jeśli zwolni się miejsce, damy znać!

Zgłoszenie udziału w warsztatach Labirynty Pragi

Więcej informacji o programie warsztatów Labirynty Pragi oraz możliwość zgłoszenia chęci udziału w nich znajdziecie na stronie biura podróży Fotezja:

Fotezja fotowyprawy logo

https://www.fotezja.pl/fotowyprawy/labirynty-pragi-warsztaty-miejskie/

 

Studnia Wiedzy, Praga, Biblioteka Miejska, warsztaty fotograficzne

Co jeszcze warto wiedzieć o naszych warsztatach fotograficznych

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy:

 

Dziękujemy! Niech Ci światełko zawsze świeci z właściwej strony! :)

Ewa i Piotr