Fotowyprawa Santorini, plaża

Fotowyprawa Santorini – szukając Atlantydy, czyli biało-niebieskie domki na szczytach kilkusetmetrowych klifów. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie, mekka fotografów i… nowożeńców. Romantyczna grecka wyspa przyciąga zakochanych z całego świata i… fotografów. My będziemy fotografować Santorini po sezonie turystycznym, w pierwszej połowie października, gdy i ludzi mniej, i pogoda ciekawsza niż w lecie. Fotowyprawa Santorini – szukając Atlantydy czeka!

Widok na Oia, Santorini

Santorini bez pośpiechu

Na Santorini pływają wycieczki promowe z Krety – przeważnie jednodniowe, co oznacza kilka godzin na promie, kilka w okolicy portu i z powrotem na prom. Zostaje czas na wizytę okolic portu Athinios i krótki wypad do Firy. Santorini to nieduża wyspa, raptem nieco ponad 70 km kwadratowych, ale jednak kilka godzin to stanowczo za mało, żeby ją zwiedzić, o fotografowaniu nie wspominając. Natomiast tydzień to w sam raz, żeby poznać uroki wyspy i zobaczyć jej najpiękniejsze miejsca – szczególnie miasteczko Oia: wizualnie najbardziej atrakcyjne i… położone najdalej od portu.

Wiszących na urwiskach w zachodniej części wyspy miasteczek jest kilka i ciągną się one łącznie przez kilkanaście kilometrów. Jeśli dodamy poprawkę na fotograficzne szwendanie się, czekanie na światło i właściwy moment, to te kilkanaście kilometrów będzie zadaniem na tydzień. I właśnie przez tydzień każde popołudnie i wieczór będziemy spędzać na eksploracji bajkowych wiosek wiszących nad kalderą wulkanu. A resztę dnia…

Jak to na Santorini

Wykopaliska Atlantydy, wulkan i wytwórnia wina

Choć domki nad przepaścią są urocze, to na Santorini jest więcej do zwiedzania i fotografowania. Wybierzemy się do wytwórni bardzo szczególnego wina, które wytwarzane jest z winorośli nawadnianych wyłącznie rosą. Zwiedzimy wykopaliska antycznych miast Thiry i Akrothiri, których początki sięgają czwartego tysiąclecia przed naszą erą, będąc częścią cywilizacji, w której upatrywano źródeł legend o Atlantydzie.

Popłyniemy fotografować wulkan, który odpowiedzialny jest za tak niezwykły wygląd wyspy i strome klify, a także za… zagładę cywilizacji minojskiej kilka tysięcy lat temu. Tematem tej sesji będzie krater wulkanu, czarne skały i fumarole (siarkowe wyziewy), a także widok na Santorini z wysepki Nea Kameni.

 

Czarne plaże

Mieszkać będziemy w hotelu w Kamari, na wschodnim wybrzeżu wyspy, gdzie zejście do morza jest łagodne, a noclegi nie kosztują po 1000 dolarów za noc (apartamenty na klifie tyle kosztują, serio, serio). Od idealnych scenerii na wschody słońca, czyli czarnych plaż, skalistych cypli i wysepek, będzie nas dzielić jakieś 30 metrów.

Więcej naszych zdjęć z Santorini można obejrzeć tutaj: https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/santorini/

Kamienie Santorini

Termin fotowyprawy

Fotowyprawa Santorini – szukając Atlantydy potrwa 8 dni: od 6 do 13 października 2018.

Koszt udziału w fotowyprawie

Cena udziału w fotowyprawie wynosi 4150 zł dla uczestników naszych wcześniejszych warsztatów i fotowypraw oraz prenumeratorów DFV, a 4250 zł dla pozostałych uczestników.

Cena obejmuje: przeloty Warszawa-Santorini-Warszawa, transfery na wyspie, 7 noclegów w hotelu Sea Side Beach Hotel, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz wsparcie i pomoc fotograficzną ze strony Ewy Prus i Piotra Dębka.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i rejsu na Nea Kameni (ok. 50-70 EUR), wyżywienia poza śniadaniami (koszt obiadu po wschodniej stronie wyspy to ok. 20-25 euro, ceny w restauracjach w pobliżu klifu mogą być znacznie wyższe), wydatków osobistych.

Private Dreams, Santorini

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie

Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/wycieczka-fotograficzna-grecja-santorini

 

Klub Podróży Horyzonty

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

Fotowyprawa Santorini, sesja mody na dachu

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: