fotowyprawa Prowansja, lawendaBRAK  MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Fiolet falujących pól, średniowieczne kamienne miasteczka, wieki historii spoglądające na nas ze starożytnych murów, a do tego śródziemnomorski luz. To wszystko czeka na uczestników fotowyprawy Prowansja 2018. Czy czujesz już zapach lawendy? O świcie i zmierzchu na lawendowych polach poczujesz go na pewno. Do tego czerwone flamingi, łany złotych słoneczników, zieleń i ochra wzgórz – ujrzymy wszystkie kolory Prowansji.

Fotowyprawa Prowansja 2018, konie z CamargueKonie w Camargue, fot. Barry J. Dillon, na licencji CC

Fotowyprawa Prowansja – konie z Camargue

Pola kwitnącej lawendy i średniowieczne miasteczka to nie wszystkie atrakcje fotowyprawy do Prowansji. Część warsztatów fotograficznych odbędzie się na południu regionu, wśród bagien i rozlewisk Camargue, znanych ze zjawiskowych białych koni, a także stad flamingów.  Sesja z końmi, a nawet dwie takie sesje, oczywiście są w planie – samochody terenowe wwiozą nas na bagniska, a umówione koniki pobiegną w pierwszych promieniach słońca. W promieniach zachodzącego słońca zresztą też pobiegną – na rozlewiskach Camargue będziemy fotografować dwukrotnie.

Flamingi i fotowyprawa Prowansja 2018Flamingi, fot. Nathalie, na licencji CC

Krótkie noce Prowansji

W okresie kwitnienia lawendy dni są długie, a noce krótkie, więc fotowyprawa Prowansja 2018 będzie miała dość nietypowy porządek dnia. Wracać do hotelu będziemy sporo po zachodzie słońca, a wyjeżdżać z niego przed wschodem, zatem na sen w nocy pozostaje niewiele czasu. Z tego powodu godziny południowe będą przeznaczone na odpoczynek w hotelu, a plenery i zwiedzanie będzie się odbywało rano i wieczorem. Najlepsze fotograficznie godziny dnia spędzimy tak, jak należy: na sesjach wśród prowansalskich pejzaży.

Program fotowyprawy do Prowansji jest wypełniony po brzegi. Poranki i wieczory to albo sesje plenerowe na polach lawendy, albo na rozlewiskach Camargue. W ciągu dnia będziemy fotografować m.in. słynny akwedukt Pont du Gard, opactwo Montmajour, odwiedzimy urocze miasteczka St.-Rémy-de-Provence, Uzes, Gordes, Banon czy Roussillon. A jeszcze będą spotkania warsztatowe i dyskusje o zdjęciach…

Klasztor, lawenda i fotowyprawa Prowansja 2018Opactwo Senanque, fot. Lubomir Mihalik, na licencji CC

 

Termin fotowyprawy Prowansja 2018:

24 VI – 30 VI 2018 (wariant samolotowy)

lub

23 VI – 1 VII 2018 (wariant autobusowy)

Uwaga! To nie są dwa terminy dwóch edycji fotowypraw, ale jedna fotowyprawa do Prowansji i dwa sposoby dostania się na miejsce! Ponieważ to dość daleki wyjazd (ok. 1800 km), na którym i tak będziemy musieli mieć polski autobus (francuskich kierowców nie da się namówić na regularne wstawanie na wschody słońca), to dojazd na fotowyprawę możliwy jest w dwóch wariantach:

samolotem z Warszawy: szybciej, wygodniej i ok. 1000 zł drożej, oszczędzając dwa dni;

autobusem z Krakowa: taniej, ale oczywiście mniej komfortowo, a także dłużej – przejazdy autobusem łącznie przedłużą fotowyprawę o 2 dni, stąd autobusowa część grupy rusza o dzień wcześniej z Polski, a wraca o dzień później.

Wyboru należy dokonać wybierając jeden z dwóch formularzy zgłoszenia na stronach biura podróży Horyzonty.

Prowansja, detal architektoniczny, fotowyprawaTradycyjne drzwi i okiennice, fot. decar66, na licencji CC

 

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie Prowansja – noce pachnące lawendą 2018

Zgłoszenia można już robić na stronie biura podróży Horyzonty:

Klub Podróży Horyzonty

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/Fotograficzna-prowansja-Camargue-konie-lawenda

Uwaga! Można zrobić jedno z dwóch zgłoszeń: na wyjazd 9-dniowy za 4950 zł (wówczas transport do Francji odbywa się autobusem) lub na 7 dni za 5990 zł (przelot do Francji samolotem). W obu przypadkach uczestnicy naszych poprzednich warsztatów i fotowypraw mają zniżkę – należy o niej napisać w polu “Uwagi” przy zgłoszeniu.

BRAK  MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: