Fotowyprawa Namibia, maj 2019, martwy las na pustyni NamibMartwy las u stóp wydm na pustyni Namib (fot. Marcin Złomski)

BRAK MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Pod koniec maja 2019 ruszamy do Afryki – fotowyprawa Namibia to nasza najdalsza podróż na południe. Jedziemy fotografować monumentalne wydmy o wschodzie słońca, słynny martwy las (Deadvlei) i zasypane przez pustynię miasteczko duchów w Kolmanskop. Będzie oczywiście kilkudniowe safarii w parku narodowych Etosha, gdzie liczymy na piękne portret słoni, żyraf, gepardów i antylop. Gepardy będziemy też fotografować na farmie gepardów, a plenerów fotograficznych z udziałem afrykańskiej fauny czeka nas więcej. Co więcej? Oczywiście Wybrzeże Szkieletów, jezioro flamingów koło Walvis Bay, sesje portretowe w wioskach Himba, noc i poranek przy łukach skalnych Spitzkoppe, wieczorny plener przy drzewach kołczanowych i fotograficzne zabawy na Devil’s Playground. I z pewnością więcej atrakcji, bo Namiba jest fotograficznym rajem, a fotowyprawy są po to, żeby go zakosztować.

Czeka nas 19 dni fotograficznej przygody – zapraszamy!

fotowyprawa Namibia - fot. Xenia Ivanoff-Erb

Kolmanskop – zasypane przez pustynię miasto duchów (fot. Xenia Ivanoff-Erb/ Creative Commons)

 W programie fotowyprawy do Namibii 2019

– Sesje przy jednych z najwyższych wydm świata – nie musimy się wdrapywać na ich szczyt, z dołu też wyglądają imponująco. Będziemy też fotografować słynny Deadvlei – las martwych od kilkuset lat drzew otoczonych przez wydmy.

– Wieczór i poranek spędzimy eksplorując miasto duchów Kolmanskop – kiedyś było to miasteczko górnicze przy kopalni diamentów, teraz domy są wpół zasypane przez pustynię.

– Noc pod drzewami kołczanowymi – nie piszę nocleg, bo wątpię, żebyśmy wówczas dużo spali, gdy tłem dla niezwykłego kształtu drzew będzie rozgwieżdżone niebo.

Łuk skalny i gwiazdy, Spitzkoppe, fotowyprawa NamibiaŁuk skalny przy Spitzkoppe (fot. Dominik Angstwurm /CC-SA)

– Trzydniowe safarii w parku Etoszy – nie obiecuję lwów, słoni i bawołów, bo natury się nie obiecuje, aczkolwiek są spore szanse na całą afrykańską „wielką piątkę”. Z pewnością zwierząt przed obiektywami nie zabraknie, a karty się będą szybko zapełniały. A jeśli chodzi o zwierzęta gwarantowane, to innego dnia fotowyprawy będą nam z ręki jadły gepardy – jeden z noclegów spędzimy na farmie specjalizującej się w opiece nad tymi „kotkami”.

– Czeka nas słynne Wybrzeże Szkieletów, fotografowanie uchatek, flamingów i pelikanów, sesje portretowe u plemion Himba (i być może Herero), świt przy Spitzkoppe – „afrykańskim Matterhornie” i wiele innych atrakcji w trakcie 19-dniowej fotowyprawy.

To nie wszystkie atrakcje: będzie jeszcze fotografowanie fotografowanie przyrody rzeki Kunene i nocleg w “Lodge’y Krokodyli” (Crocs Lodge – pokoje z krokodylem w łóżku tylko za dopłatą 😉 ), wieczór przy największym kanionie Afryki, wodospady o wdzięcznej nazwie Epupa, zielona Namibia na płaskowyżu Waterberg i spotkanie ze sztuką Buszmenów.

Termin fotowyprawy do Namibii

Fotowyprawa Namibia 2019 potrwa, razem z przelotami w obie strony 19 dni – od 29 maja do 16 czerwca 2019 (tak! 2019, a nie 2018).

Koszt udziału w fotowyprawie do Namibii

Cena fotowyprawy to 7450 PLN i 2440 euro. Cena obejmuje przelot do Namibii i z powrotem, transport na miejscu (w tym podczas safari w Parku Narodowym Etoszy), wyżywienie (za wyjątkiem dni w Windhouk i Swakopmund – na to trzeba przeznaczyć ok. 40 euro), noclegi, wstępy do parków narodowych, ubezpieczenie i wsparcie fotograficzne oraz opiekę przewodnika. Do tego trzeba doliczyć opłatę za wizę do Namibii (450 PLN), napiwki (50 euro) i inne opłaty (ok. 40 euro) oraz wydatki osobiste.

Skaliste pustkowie Spitzkopp, fotowyprawa do NamibiiWschód słońca w Namibii (Dominik Angstwurm /CC-SA)

BRAK MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Zgłoszenia na fotowyprawę Namibia 2019

Więcej o programie fotowyprawy do Namibii, a także możliwość zapisania się – na stronie Horyzontów:

Klub Podróży Horyzonty

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/wycieczka-fotograficzna-namibia

 

Spanie, transport, jedzenie – czyli jak my tam przeżyjemy? 😉

Na miejscu będziemy mieli do dyspozycji własne samochody terenowe (na terenie Etoszy – dodatkowy samochód terenowy, żeby mieć swobodę fotografowania i aby każdy uczestnik miał miejsce przy oknie). Osobnym samochodem będzie jechała obsługa, w tym kucharz i jego kuchnia, więc nie trzeba się będzie rozglądać za restauracją na pustyni. 😉 Większość nocy (10 noclegów) spędzimy w dość komfortowych i dobrze wyposażonych lodge’ach, gdzie będzie dostęp do prądu i możliwość ładowania akumulatorów. Część nocy (6 noclegów) spędzimy w mniej komfortowych campach, gdzie z prądem może być różnie. Nigdy jednak nie będzie dwóch noclegów na campach pod rząd, więc wystarczy mieć akumulatory na dwa dni intensywnego fotografowania.

Czy to przełom maja i czerwca to dobry moment na safari w Parku Narodowym Etosha?

Tak, od maja do października to dobry czas na safarii, bo w Namibii to pora sucha. Oznacza to, że źródeł wody jest mało, więc zwierzęta chętnie przychodzą do oczek wodnych – łatwiej ustalić gdzie będą. Co więcej, wszystkie trzy noclegi mamy na terenie samego parku narodowego, więc można całą noc obserwować i fotografować zwierzęta przychodzące do wodopojów, które są tuż obok naszych noclegów.

 

Potrzebne są dodatkowe informacje?

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: