pustynia Wadi Rum, fotowyprawa do Jordanii

BRAK MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Przed nami druga fotowyprawa do Jordanii. W słynnej Petrze, idąc śladami Indiany Jonesa, rozejrzymy się za Świętym Graalem fotografii. Na pustyni Wadi Rum będziemy fotografować nie tylko piaskowe fale, ale także skalne łuki i kamienne wąwozy. Z aparatami w dłoniach przeniesiemy się w czasie do Dżerasz – miasta z czasów świetności Imperium Rzymskiego, a to tylko część czekających nas atrakcji.

Śladami Rzymian i Mojżesza

W Dżerasz, doskonale zachowanym mieście z czasów Imperium Rzymskiego, spędzimy cały dzień, eksplorując świątynie, forum, hipodrom, łaźnie, teatry i mury miejskie. To nowość w naszym jordańskim programie.

Na górze Nebo czeka nas poranna sesja – to miejsce, gdzie zgodnie z tradycją biblijną zmarł Mojżesz, z daleka tylko widząc Ziemię Obiecaną. Gdy byliśmy tam w 2014 roku, wiatr o wschodzie słońca był tak przenikliwy, że wcale nas nie dziwiło, że Mojżesz tam zakończył swoją podróż. Skaliste pejzaże oraz widok na Morze Martwe rekompensują jednak poranne niedogodności – tylko przy silnym wietrze można zobaczyć Jerozolimę.

Innego dnia czeka nas też wieczorna sesja na brzegu Morza Martwego, gdzie kolorowe kamienie pokryte są „lukrem” z osadów soli. Jeśli ktoś zamiast fotografowania będzie miał ochotę na kąpiel w najbardziej słonym basenie świata, to będzie miał taką możliwość – wówczas zamiast fotografować, sam będzie fotografowany. 🙂

Skarbiec Petry, fotowyprawa do Jordanii

Petra – dwa dni szukania Świętego Graala 😉

Bez wątpienia jedną z dwóch głównych atrakcji wyjazdu jest Petra. Ruiny miasta Nabatejczyków ukryte są w skalnym labiryncie – w samych tylko wąwozach można spędzić długie godziny, komponując w kadry różowe i pomarańczowe formy skalne. Żeby nie było monotonnie, to od czasu do czasu przed obiektywem przejeżdżać nam będą dwukołowe dorożki lub minikarawany wielbłądów, które służą tam za taksówki. Gdy w końcu wychodzi się ze skalnego labiryntu, trafia się przed słynny Skarbiec – miejsce, gdzie Indiana Jones znalazł Świętego Graala. To jednak nie koniec atrakcji – nabatejskie grobowce i rzymskie budowle ciągną się daleko, pięknie wkomponowane w skalny pejzaż. W Petrze spędzimy całe dwa dni, czeka nas też sesja nocna przed Skarbcem – choć więc miejsce jest równie ciekawe co rozległe, to z pewnością czasu nie zabraknie.

Pustynia Wadi Rum, Jordania

Trzy noce na pustyni Wadi Rum

Drugim wielkim przebojem tej fotowyprawy będzie pustynia Wadi Rum. Tu spędzimy pełne dwa dni (trzy noclegi na pustyni), samochodami terenowymi wyjeżdżając na wschody i zachody słońca na malowniczą pustynię, gdzie z piasku wyrastają niezwykłe formacje skalne. Mieszkać będziemy w lodge’y położonej na samej pustyni, więc plenerów można szukać już od progu…

Morze Martwe

Fotowyprawa do Jordanii bez zbędnych komplikacji

Przylatujemy od razu do stolicy Jordanii, Ammanu (i stamtąd wracamy do Polski), więc omijają nas wątpliwe atrakcje związane z odprawą na izraelskim lotnisku i przekraczaniem granicy między Izraelem i Jordanią. Na miejscu do dyspozycji będziemy mieli wynajęty autobus z miejscowym kierowcą, a także przewodnika, więc bez problemu dotrzemy na wybrane miejsca wschodów i zachodów słońca. Po pustyni będą nas woziły samochody terenowe.

Więcej zdjęć z naszej pierwszej fotowyprawy do Jordanii można zobaczyć tutaj:

https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/jordania/

A tutaj przeczytacie relację z tamtego wyjazdu:

https://www.ewaipiotr.pl/wspomnienia-z-warsztatow/warsztaty-fotograficzne-2014/jordania-7-16-xi-2014/

Termin fotowyprawy do Jordanii:

Fotowyprawa odbędzie się w dniach 16-26 listopada 2018 roku. Fotowyprawa do Jordanii potrwa 11 dni.

Koszt udziału:

Koszt udziału w Fotowyprawie do Jordanii to 5550 zł + 500 USD (dla uczestników naszych wcześniejszych warsztatów i fotowypraw oraz prenumeratorów „Digital Foto Video/Foto Plus” cena wynosi 5400 zł + 500 USD). Cena obejmuje przelot samolotem do Jordanii i z powrotem, transport autobusem na miejscu, dziewięć noclegów w hotelach i lodge’ach, codzienne wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie, opiekę przewodnika oraz nasze wsparcie fotograficzne. Do ceny należy doliczyć ok 60 USD na wizę, opłatę wjazdową i napiwki, a także pieniądze na wydatki osobiste.

Petra

BRAK MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie do Jordanii

Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/wycieczka_fotograficzna_jordania

 

Horyzonty

Partnerem fotowypraw i organizatorem z uprawnieniami biura podróży są Horyzonty.pl

 

Petra, Jordania

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

Może się też przydać poradnik fotografowania na pustyni:

https://www.fotezja.pl/fotografia-w-podrozy/fotografowanie-na-pustyni/

 

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: