Kirkjufell , zorza polarna, Islandia zima, fot. Andres Nieto Porrasfot. Andres Nieto Porras (CC-BY)

Niskie, pięknie rzeźbiące słońce nawet w południe, podświetlone bryły lodu na plaży Jokulsarlon, sesja w lodowcowej jaskini, a nocą wypatrywanie zorzy polarnej nad słynną górą Kirkjufell. Fotowyprawa Islandia zimą może wydawać się przedsięwzięciem ekstremalnym, ale będzie okazją do zrobienia niezwykłych zdjęć. I wcale nie będzie ekstremalna. 🙂

Fotowyprawa Islandia zimą – 6-14 lutego 2019

Fotowyprawa będzie trwała 9 dni – od 6 do 14 lutego 2019. Rozpoczyna się wylotem z Warszawy na Islandię, kończy przylotem do Warszawy.

Lodowa jaskinia, Islandia, fotowyprawa Islandia zima, fot. Giuseppe Milofot. Giuseppe Milo (CC-BY)

Co nas czeka na Islandii?

Będziemy jeździć wzdłuż południowego wybrzeża: od słynnej góry Kirjufell na zachód od Reykjaviku po piękny Vestrahorn na wschodzie (choć tak naprawdę to w środkowej części południowego wybrzeża Islandii). Będziemy fotografować znane wodospady Seljalandsfoss, Skógafoss i Gulfoss, ale tym razem w zimowej scenerii. Jeden zachód słońca czeka nas na plaży Reynisfjara, a później wschód z widokiem na Reynisdrangar. Dwukrotnie odwiedzimy fantastyczną Diamentową Plażę – Jokulsarlon, gdzie będziemy fotografować wyrzucone na czarny piasek bryły lodu oraz pobliską Lodowcową Lagunę z pływającymi górami lodowymi.

wodospad Skogafoss, śnieg, tęcza, fotowyprawa Islandia zimafot. Thomas James Caldwell (CC-BY)

Jednym z powodów, aby jechać zimą na Islandię, są lodowe jaskinie. Tylko zimą można do nich bezpiecznie wchodzić, nie ryzykując zawalenia. Sesja fotograficzna w takiej jaskini będzie jednym z głównych punktów tej fotowyprawy.

Na koniec zajrzymy pod słynną górę Kirkjufell. Być może trafi nam się tam zorza polarna? A jeśli nawet zorzy nie będzie, to z pewnością będzie co fotografować: jeden z symboli Islandii, miejsce znane m.in. z serialu “Gra o tron” w zimowej szacie będzie okazją do niepowtarzalnych ujęć.

Plaża Reynisfjara, wschód słońca, Islandia, czarna plaża, fotowyprawa, fot. Giuseppe Milofot. Giuseppe Milo (CC-BY)

Nie taka zima zła

Zima na Islandii jest ostra, a temperatury niskie – ale tylko w interiorze wyspy, do którego nie zajrzymy. Wybrzeże to co innego – wpływ oceanu sprawia, że temperatury lutego w Reykjaviku to od +5 do -5 stopni Celsjusza. Czyli to żadne ekstremalne warunki. Niemniej oczywiście należy się ciepło ubrać, bo będziemy spędzać długie godziny na świeżym, nawet jeśli nie bardzo mroźnym powietrzu.

Noclegi będziemy mieli w cywilizowanych warunkach: pod dachem, spanie w łóżkach, gorące prysznice i dobrze wyposażone kuchnie do dyspozycji!

Lodowa jaskinia, fotowyprawa Islandia zima, fot. Giuseppe Milofot. Giuseppe Milo (CC-BY)

Fotowyprawa Islandia zimą 2019 – zapraszamy!

Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

https://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/wycieczka-fotograficzna-islandia-zorza

Klub Podróży Horyzonty

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

Góra Kirkjufell, zorza polarna, warsztaty fotograficzne Islandia, zima, fot. Victor Montolfot. Victor Montol (CC-BY)

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: