Kirkjufell , zorza polarna, Islandia zima, fot. Andres Nieto Porrasfot. Andres Nieto Porras (CC-BY)

Niskie, pięknie rzeźbiące słońce nawet w południe, podświetlone bryły lodu na plaży Jokulsarlon, sesja w lodowcowej jaskini, a nocą wypatrywanie zorzy polarnej nad słynną górą Kirkjufell. Fotowyprawa Islandia zimą może wydawać się przedsięwzięciem ekstremalnym, ale będzie okazją do zrobienia niezwykłych zdjęć. I wcale nie będzie taka ekstremalna. 🙂

FOTOWYPRAWA W PRZYGOTOWANIU

Fotowyprawa Islandia zimą – termin

Fotowyprawa rozpocznie się na początku lutego i potrwa 9-10 dni. Dokładniejszy termin podamy, jak wszystko będzie gotowe.

Lodowa jaskinia, Islandia, fotowyprawa Islandia zima, fot. Giuseppe Milofot. Giuseppe Milo (CC-BY)

Co nas czeka na Islandii?

Będziemy jeździć wzdłuż południowego wybrzeża: od słynnej góry Kirjufell na zachód od Reykjaviku po piękny Vestrahorn na wschodzie (choć tak naprawdę to w środkowej części południowego wybrzeża Islandii). Będziemy fotografować znane wodospady Seljalandsfoss, Skógafoss i Gulfoss, ale tym razem w zimowej scenerii. Jeden zachód słońca czeka nas na plaży Reynisfjara, a później wschód z widokiem na Reynisdrangar. Dwukrotnie odwiedzimy fantastyczną Diamentową Plażę – Jokulsarlon, gdzie będziemy fotografować wyrzucone na czarny piasek bryły lodu oraz pobliską Lodowcową Lagunę z pływającymi górami lodowymi.

wodospad Skogafoss, śnieg, tęcza, fotowyprawa Islandia zimafot. Thomas James Caldwell (CC-BY)

Jednym z powodów, aby jechać zimą na Islandię, są lodowe jaskinie. Tylko zimą można do nich bezpiecznie wchodzić, nie ryzykując zawalenia. Sesja fotograficzna w takiej jaskini będzie jednym z głównych punktów tej fotowyprawy.

Na koniec zajrzymy pod słynną górę Kirkjufell. Być może trafi nam się tam zorza polarna? A jeśli nawet zorzy nie będzie, to z pewnością będzie co fotografować: jeden z symboli Islandii, miejsce znane m.in. z serialu “Gra o tron” w zimowej szacie będzie okazją do niepowtarzalnych ujęć.

Plaża Reynisfjara, wschód słońca, Islandia, czarna plaża, fotowyprawa, fot. Giuseppe Milofot. Giuseppe Milo (CC-BY)

Nie taka zima zła

Zima na Islandii jest ostra, a temperatury niskie – ale tylko w interiorze wyspy, do którego nie zajrzymy. Wybrzeże to co innego – wpływ oceanu sprawia, że temperatury lutego w Reykjaviku to od +5 do -5 stopni Celsjusza. Czyli to żadne ekstremalne warunki. Niemniej oczywiście należy się ciepło ubrać, bo będziemy spędzać długie godziny na świeżym, nawet jeśli nie bardzo mroźnym powietrzu.

Lodowa jaskinia, fotowyprawa Islandia zima, fot. Giuseppe Milofot. Giuseppe Milo (CC-BY)

Fotowyprawa Islandia zimą 2019 – w przygotowaniu

Fotowyprawa jest przygotowywana i wkrótce zostanie ogłoszona. Jeśli chcesz priorytetowo otrzymać informację o tej i innych fotowyprawach, zapraszamy do zapisywania się na listę mailingową POD TYM LINKIEM!

Adresów mailowych nie sprzedajemy, nie udostępniamy i nie wykorzystujemy do rozsyłania informacji od podmiotów trzecich.

Góra Kirkjufell, zorza polarna, warsztaty fotograficzne Islandia, zima, fot. Victor Montolfot. Victor Montol (CC-BY)