pola lawendy o zachodzie słońca, Prowansja, fotowyprawa

Fiolet falujących pól, średniowieczne kamienne miasteczka, wieki historii spoglądające na nas ze starożytnych murów, a do tego białe konie pędzące przez wodę na Camargue. To wszystko czeka na uczestników fotowyprawy do Prowansji 2019. Czy czujesz już zapach lawendy? O świcie i zmierzchu na lawendowych polach poczujesz go na pewno. Do tego czerwone flamingi, łany złotych słoneczników, zieleń i ochra wzgórz – ujrzymy wszystkie kolory Prowansji. 

konie z Camargue, galop przez mokradła Camargue, Prowansja, Francja

Fotowyprawa do Prowansji – konie z Camargue

Pola kwitnącej lawendy i średniowieczne miasteczka to nie wszystkie atrakcje fotowyprawy do Prowansji. Część warsztatów fotograficznych odbędzie się na południu regionu, wśród bagien i rozlewisk Camargue, znanych ze zjawiskowych białych koni, a także stad flamingów. Sesja z końmi, a nawet dwie takie sesje: poranna i wieczorna, będą jednym z głównych punktów fotowyprawy do Prowansji. Samochody terenowe wwiozą nas na bagniska, gdzie dzikie konie pobiegną przez płytką wodę w pierwszych promieniach słońca. W promieniach zachodzącego słońca zresztą też pobiegną – na rozlewiskach Camargue będziemy fotografować dwukrotnie.

Flaming w locie, fotowyprawa do Prowansji

Krótkie noce Prowansji

W okresie kwitnienia lawendy dni są długie, a noce krótkie, więc fotowyprawa do Prowansji będzie miała dość nietypowy porządek dnia. Wracać do hotelu będziemy sporo po zachodzie słońca, a wyjeżdżać z niego przed wschodem, zatem na sen w nocy pozostaje niewiele czasu. Z tego powodu godziny południowe będą przeznaczone na odpoczynek w hotelu, a plenery i zwiedzanie będzie się odbywało rano i wieczorem. Najlepsze fotograficznie godziny dnia spędzimy tak, jak należy: na sesjach wśród prowansalskich pejzaży.

Więcej zdjęć z fotowyprawy do Prowansji:
https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/prowansja-i-camargue/

Program fotowyprawy do Prowansji jest wypełniony po brzegi. Poranki i wieczory to albo sesje plenerowe na polach lawendy, albo na rozlewiskach Camargue. W ciągu dnia będziemy fotografować m.in. słynny akwedukt Pont du Gard, opactwo Montmajour, odwiedzimy urocze miasteczka St.-Rémy-de-Provence, Uzes, Gordes, Banon oraz słynne z ochry Roussillon. A jeszcze będą spotkania warsztatowe i dyskusje o zdjęciach…

Konie w galopie, białe konie Camargue, warsztaty fotograficzne Prowansja

Termin fotowyprawy do Prowansji 2019:

22-30 czerwca 2019 (przejazd autobusem z Krakowa)

23-29 czerwca 2019 (przelot samolotem z Warszawy)

Transport do Prowansji: autobusem lub samolotem

Uwaga! Są dwa terminy fotowyprawy do Prowansji, ale to jedna i ta sama fotowyprawa, a jedynie z dwoma sposobami dostania się na miejsce! Ponieważ to dość daleki wyjazd (ok. 1800 km), na którym i tak będziemy musieli mieć polski autobus (francuskich kierowców nie da się namówić na regularne wstawanie na wschody słońca), to dojazd na fotowyprawę możliwy jest w dwóch wariantach:

samolotem z Warszawy: szybciej, wygodniej i ok. 1000 zł drożej, oszczędzając dwa dni;

autobusem z Krakowa: taniej, ale oczywiście mniej komfortowo, a także dłużej – przejazdy autobusem łącznie przedłużą fotowyprawę o 2 dni, stąd autobusowa część grupy rusza o dzień wcześniej z Polski, a wraca o dzień później. Autobus rusza z Krakowa i zatrzymuje się we Wrocławiu, więc jeśli ktoś mieszka na południu Polski, opcja autokarowa może być dla niego wygodniejsza i szybsza niż dojazd do Warszawy na samolot.

Wyboru należy dokonać wybierając jeden z dwóch formularzy zgłoszenia na stronach biura podróży Horyzonty.

Balkon i okiennice, Prowansja, fotowyprawa

Koszt udziału w fotowyprawie do Prowansji 2019

Cena udziału w fotowyprawie do Prowansji 2019 wynosi 5250 zł (wersja autobusowa) lub 6290 zł (przelot samolotem). Uczestnicy naszych poprzednich warsztatów fotograficznych i fotowypraw mogą skorzystać ze zniżki – 100 zł.

W cenie wyjazdu jest transport z Polski do Francji, wszystkie przejazdy na miejscu, w tym samochodami terenowymi na bagniska Camargue, 6 noclegów hotelach, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, dwa specjalnie przygotowane plenery z końmi z Camargue, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu, opiekę przewodnika, udział w warsztatach fotograficznych oraz pomoc i wsparcie fotograficzne i pomoc fotograficzną ze strony Ewy Prus i Piotra Dębka.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat wjazdowych i opłat klimatycznych (ok. 50 euro), dodatkowego wyżywienia, wydatków osobistych.

 

pole lawendy, fotowyprawa do Prowansji, Francja

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie do Prowansji 2019

Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

https://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/Fotograficzna-prowansja-Camargue-konie-lawenda

Klub Podróży Horyzonty

 Więcej o naszych fotowyprawach

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy: