pola lawendy o zachodzie słońca, Prowansja, fotowyprawa

Fiolet falujących pól, średniowieczne kamienne miasteczka, wieki historii spoglądające na nas ze starożytnych murów, a do tego białe konie pędzące przez wodę na Camargue. To wszystko czeka na uczestników fotowyprawy do Prowansji 2019. Czy czujesz już zapach lawendy? O świcie i zmierzchu na lawendowych polach poczujesz go na pewno. Do tego czerwone flamingi, łany złotych słoneczników, zieleń i ochra wzgórz – ujrzymy wszystkie kolory Prowansji. 

konie z Camargue, galop przez mokradła Camargue, Prowansja, Francja

Fotowyprawa do Prowansji – konie z Camargue

Pola kwitnącej lawendy i średniowieczne miasteczka to nie wszystkie atrakcje fotowyprawy do Prowansji. Część warsztatów fotograficznych odbędzie się na południu regionu, wśród bagien i rozlewisk Camargue, znanych ze zjawiskowych białych koni, a także stad flamingów. Sesja z końmi, a nawet dwie takie sesje: poranna i wieczorna, będą jednym z głównych punktów fotowyprawy do Prowansji. Samochody terenowe wwiozą nas na bagniska, gdzie dzikie konie pobiegną przez płytką wodę w pierwszych promieniach słońca. W promieniach zachodzącego słońca zresztą też pobiegną – na rozlewiskach Camargue będziemy fotografować dwukrotnie.

Flaming w locie, fotowyprawa do Prowansji

Krótkie noce Prowansji

W okresie kwitnienia lawendy dni są długie, a noce krótkie, więc fotowyprawa do Prowansji będzie miała dość nietypowy porządek dnia. Wracać do hotelu będziemy sporo po zachodzie słońca, a wyjeżdżać z niego przed wschodem, zatem na sen w nocy pozostaje niewiele czasu. Z tego powodu godziny południowe będą przeznaczone na odpoczynek w hotelu, a plenery i zwiedzanie będzie się odbywało rano i wieczorem. Najlepsze fotograficznie godziny dnia spędzimy tak, jak należy: na sesjach wśród prowansalskich pejzaży.

Więcej zdjęć z fotowyprawy do Prowansji:
https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/prowansja-i-camargue/

Program fotowyprawy do Prowansji jest wypełniony po brzegi. Poranki i wieczory to albo sesje plenerowe na polach lawendy, albo na rozlewiskach Camargue. W ciągu dnia będziemy fotografować m.in. słynny akwedukt Pont du Gard, opactwo Montmajour, odwiedzimy urocze miasteczka St.-Rémy-de-Provence, Uzes, Gordes, Banon oraz słynne z ochry Roussillon. A jeszcze będą spotkania warsztatowe i dyskusje o zdjęciach…

Konie w galopie, białe konie Camargue, warsztaty fotograficzne Prowansja

FOTOWYPRAWA W PRZYGOTOWANIU

Termin fotowyprawy do Prowansji 2019:

W PRZYGOTOWANIU

Transport do Prowansji: autobusem lub samolotem

Uwaga! Są dwa terminy fotowyprawy do Prowansji, ale to jedna i ta sama fotowyprawa, a jedynie z dwoma sposobami dostania się na miejsce! Ponieważ to dość daleki wyjazd (ok. 1800 km), na którym i tak będziemy musieli mieć polski autobus (francuskich kierowców nie da się namówić na regularne wstawanie na wschody słońca), to dojazd na fotowyprawę możliwy jest w dwóch wariantach:

samolotem z Warszawy: szybciej, wygodniej i ok. 1000 zł drożej, oszczędzając dwa dni;

autobusem z Krakowa: taniej, ale oczywiście mniej komfortowo, a także dłużej – przejazdy autobusem łącznie przedłużą fotowyprawę o 2 dni, stąd autobusowa część grupy rusza o dzień wcześniej z Polski, a wraca o dzień później. Autobus rusza z Krakowa i zatrzymuje się we Wrocławiu, więc jeśli ktoś mieszka na południu Polski, opcja autokarowa może być dla niego wygodniejsza i szybsza niż dojazd do Warszawy na samolot.

Wyboru należy dokonać wybierając jeden z dwóch formularzy zgłoszenia na stronach biura podróży Horyzonty.

pole lawendy, fotowyprawa do Prowansji, Francja 

Więcej o naszych fotowyprawach

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

Fotowyprawa do Prowansji 2019 – w przygotowaniu

Fotowyprawa jest przygotowywana i wkrótce zostanie ogłoszona. Jeśli chcesz priorytetowo otrzymać informację o tej i innych fotowyprawach, zapraszamy do zapisywania się na listę mailingową POD TYM LINKIEM!

Adresów mailowych nie sprzedajemy, nie udostępniamy i nie wykorzystujemy do rozsyłania informacji od podmiotów trzecich.