Fotowyprawa na Maltę

BRAK WOLNYCH MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Zapraszamy na wielką wiosenną przygodę na ukwieconej Malcie. Fotoekspedycja na Maltę odbędzie się w kwietniu 2018. W programie między innymi: południowe wybrzeże Malty: 250-metrowe klify Dingli i skaliste zatoki Qrendi udekorowane tysiącami kwiatów, Dwejra – zachodnie krańce Gozo, z pastelowymi klifami, pumeksowymi ścianami i śródskalnymi oczkami wodnymi, Valletta – dostojna starówka na pagórkowatym cyplu, jakby stworzona do plenerów fotograficznych, Port w Marsaxlokk, Solniska na Gozo – wspaniały mariaż natury i dzieła rąk ludzkich, najpiękniejszy w świetle wschodzącego słońca

fotowyprawa Malta

Termin: 7-12 kwietnia 2018

To wyjazd fotograficzny w formule nie fotowyprawy, a fotoekspedycji. Fotoekspedycja to same plenery – bez warsztatów, dyskusji o zdjęciach i wsparcia fotograficznego. Fotoekspedycję na Maltę prowadzi Sławek Adamczak, a nas (Ewy i Piotra) tam nie ma, bo w tym czasie prowadzimy fotowyprawę do wiosennej Toskanii.

Fotoekspedycja Malta

Malta w rozkwicie

Wiosna to najlepsza pora do odwiedzenia Malty. Tylko w tym okresie ta piękna wyspa kipi świeżą zielenią, a jej bezludne wybrzeża pokrywają się wielobarwnym kwiatowym dywanem. To tak jakby fotografować olbrzymi ogród założony pośród skał i opadających do morza urwisk. Prawdziwym fotograficznym skarbem jest południowe wybrzeże, niezwykle urozmaicone, z nieskończonymi możliwościami kadrowania. Odwiedzimy je kilkukrotnie, w różnych porach dnia, żeby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Fotoekspedycja na Maltę

Balkony, schody, piękne widoki…

Tak można scharakteryzować Vallettę – pełną uroku maltańską stolicę, ulokowaną na wąskim cyplu oflankowanym przez dwie wcinające się w ląd zatoki. Położona na pagórkach, oferuje mnóstwo pięknych widoków, szczególnie we wschodniej części. Zagłębimy się też w szachownicę uliczek-schodów, otoczonych przez zabytkowe domy z kolorowymi balkonami.

fotowyprawa na Maltę

Pastelowa wyspa

Jeszcze bardziej niezwykłe pejzaże czekają nas na Gozo. Znajdziemy tu skały o wszelkich odcieniach barw, od żółtej, przez pomarańczową, czerwoną i brązową aż po głęboką czerń. Takie kolory mają dwustumetrowe klify, łuki skalne, grzyby skalne, niezwykłe porowate ściany wyglądające jak pumeks, góry o fantazyjnych kształtach, a także dzieła stworzone przez człowieka: malownicze solniska z mnóstwem kamiennych basenów, czy baszty pilnujące strategicznych odcinków wybrzeża. W każdym z tych miejsc będziemy o najlepszej porze, a każdy wschód i każdy zachód słońca przeznaczymy na fotografowanie.

wycieczka fotograficzna plener malta gozo

Cena

Cena udziału w fotoekspedycji to 3820 zł, a dla uczestników wcześniejszych fotowypraw oraz prenumeratorów Foto Plus/Digital Foto Video: 3720 zł.

Cena obejmuje transport: przelot Warszawa – Malta – Warszawa, transport busem na miejscu, zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe, wyżywienie: 5 śniadań, opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie: KL, NW, BP, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN oraz podatek VAT.

Cena nie obejmuje wyżywienia poza śniadaniami, kosztów realizacji programu (bilety wstępu, przejazdy komunikacją publiczną, prom na/z Gozo) – ok. 40-50 EUR, wydatków natury osobistej.

BRAK WOLNYCH MIEJSC, ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Zgłoszenie udziału w fotoekspedycji jak zwykle w Horyzontach:

Klub Podróży Horyzonty

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/wycieczka-fotograficzna-malta-gozo

Wszystkie zdjęcia autorstwa Sławka Adamczaka, okfoto.pl