Fotograf o poranku, Dęby Rogalińskie

Dęby Rogalińskie – warsztaty krajobrazowe 2020

Warsztaty fotograficzne Rogalin o świcie

BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Zapraszamy na listę rezerwową!

Rogalin pod Poznaniem to miejsce o olbrzymim fotograficznym potencjale, wręcz obowiązkowe dla każdego miłośnika pejzaży. Wszystko to za sprawą słynnych dębów – niektóre z nich mają ponad 600 lat, na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego jest ich prawie półtora tysiąca, z czego ponad 600 to pomniki przyrody. Rosnące na łąkach nad brzegiem Warty potężne drzewa dają okazję do tworzenia wyrazistych i zróżnicowanych kompozycji pejzażowych. Warsztaty fotograficzne Dęby Rogalińskie 2020 to już nasze siódme warsztatowe spotkanie z piękną scenerią nadwarciańskich łęgów.

Warsztaty fotograficzne Rogalin, światło przez liście dębu

 

Gdyby ktoś chciał pooglądać więcej, to prosimy zajrzeć do naszego rogalińskiego portfolio.

Rogalińskie dęby to zresztą niejedyna atrakcja, bo z aparatami i statywami zajrzymy także do słynnego zamku Kórnik, gdzie obecnie mieści się Biblioteka PAN. Piękne wnętrza Kórnika będziemy mieli podczas trzygodzinnej sesji tylko dla siebie! W sobotnie południe udamy się w krótką podróż w poszukiwaniu egzotyki: w muzeum Arkadego Fiedlera wykażemy się kreatywnością, fotografując magiczne kamienie Indian i inne niecodzienne artefakty.

Wieczorami będzie też czas na wykłady o fotografii, dyskusje i analizy zdjęć.

 

Warsztaty fotograficzne Rogalin, dąb o świcie

 

Termin warsztatów fotograficznych Rogalińskie Dęby 2020: 31 stycznia-2 lutego 2020

Tradycyjnie nasze warsztaty fotograficzne odbywają się w weekend: zaczynamy w piątek po południu, a kończymy niedzielnym obiadem. Dlaczego zimą? Owszem, będzie zimno. Nawet na to liczymy: chcemy wyżu, który w zimie przynosi silny mróz, ale także czyste niebo i piękne światło o wschodzie i zachodzie słońca. Dodatkową korzyścią jest złota godzina o ludzkiej porze: wschód słońca będzie po siódmej rano, a zachód tuż przed godziną siedemnastą.

Rogalin

Dlaczego zimą?

Nie, wcale nie jesteśmy złośliwi. Zima to naprawdę najbardziej bezpieczny i najlepszy termin. Chcemy mieć dęby bez liści – poskręcane, dramatyczne i groźne. Okres od późnej wiosny do późnej jesieni odpada z powodu zaliścienia. 🙂 Późna jesień to duże ryzyko paskudnej pogody. Z kolei wczesną wiosną Warta często wylewa i jest spore prawdopodobieństwo, że dęby byśmy oglądali z daleka (chyba że ktoś miałby wodery lub łódkę). Zostaje zima jako optymalny termin – duża szansa na mroźne wyże i dobre światło, a niewielkie ryzyko wylewu Warty. Nie będą to wcale warsztaty ekstremalne, nie będziemy godzinami stać w miejscu czy czekać w bezruchu, tylko spacerować po nadwarciańskich błoniach, wyszukując ciekawe kadry. Po porannych i wieczornych sesjach plenerowych będziemy wracać pod dach, żeby się zagrzać i zjeść coś ciepłego.

Rogalin

 

Warsztaty fotograficzne Rogalin 2020 – koszt udziału:

  • 920zł dla osób, które wcześniej uczestniczyły w naszych warsztatach lub fotowyprawach
  • 1020 zł dla uczestniczących po raz pierwszy w naszych imprezach fotograficznych

Cena obejmuje: udział w warsztatach fotograficznych w Rogalinie i Kórniku, noclegi z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, dojazd na plenery, wyżywienie (dwa posiłki w piątek i niedzielę, trzy posiłki w sobotę), bilety wstępu wszędzie tam, gdzie będą potrzebne, a także wsparcie fotograficzne i nasze towarzystwo.

Cena nie zawiera kosztów dojazdu do hotelu Podróżnik ani powrotu z warsztatów.

Dęby w Rogalinie, warsztaty fotograficzne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące warsztatów i odpowiedzi na nie można przeczytać tutaj:
https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/warsztaty-faq/

Z regulaminem warsztatów można zapoznać się tutaj: https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/warsztaty-regulamin/

Zapraszamy serdecznie na wspólne łowy na dębowe kadry! 🙂

Ewa i Piotr

Więcej informacji o programie warsztatów krajobrazowych Dęby Rogalińskie oraz możliwość zgłoszenia chęci udziału w nich znajdziecie na stronie biura podróży Fotezja:

Fotezja fotowyprawy logo
https://www.fotezja.pl/fotowyprawy/deby-rogalinskie-warsztaty-krajobrazowe/

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Zapraszamy na listę rezerwową!

 

Zgłoszenie udziału lub pytanie dotyczące warsztatów:


 

Dziękujemy! Niech Ci światełko zawsze świeci z właściwej strony! :)

Ewa i Piotr