Zachód Księżyca na Wadi Rum, Jordania, fotowyprawa

Baśniowa Jordania – listopad 2020

Wracamy w scenerie z baśni z 1001 nocy! W listopadzie 2020 czekają nas wieczorne i poranne plenery na pięknej pustyni Wadi Rum, zachód słońca wśród naturalnych solnych rzeźb na wybrzeżu Morza Martwego i dwa pełne dni eksploracji jednego z cudów świata – nabatejskiej Petry. A to nie wszystkie atrakcje! Fotowyprawa do Jordanii czeka!

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Latające kamienie, Petra. Jordania

Baśniowy Orient

Jordania to idealny kraj dla miłośników pustynnych pejzaży, wielbicieli historii, także tej nieco baśniowej, a także osób ciekawych Orientu. Pustynia Wadi Rum jest niezwykła – z piasku wyrastają potężne formacje skalne, kamienne łuki, wyrzeźbione wiatrem ostańce. Przy wschodzie i zachodzie słońca niskie światło i długie cienie tworzą scenerie jak z Marsa. Nie bez powodu zresztą tam kręcono “Marsjanina”, a także inne filmy science fiction, których akcja rozgrywa się na innych planetach. Pięknie zachowane ruiny Petry to całkiem zasłużenie jeden z cudów świata. W słynnym “Skarbcu” Indiana Jones szukał Świętego Graala – my poszukamy tam Świętego Graala fotografii podróżniczej. Starożytności też dotkniemy podczas długiej sesji w rzymskim mieście Dżerasz. Na koniec wylądujemy w głębokiej depresji, gdy będziemy fotografować solne rzeźby na wybrzeżu Morza Martwego.

Dorożka w drodze do Petry, Jordania, panoramowanie, panning, warsztaty fotograficzne

Cuda antycznego świata na wyciągnięcie ręki

Pełne dwa dni fotowyprawy do Jordanii (a nawet nieco więcej) poświęcimy na fotografowanie jednego z cudów starożytnego świata – nabatejskiej Petry. Już sam wąwóz, prowadzący do ruin starożytnego miasta, pełen kolorowych, pozaplatanych skał, może fotografa zatrzymać na długie godziny. A to dopiero początek. Dalej rozciągają się rozległe tereny, gdzie nabatejskie grobowce sąsiadują z rzymskimi świątyniami i naturalnymi jaskiniami o przepięknych łososiowych barwach. Wszystko to jest na wyciągnięcie ręki, bez barierek, ogrodzeń i zakazów wstępu. Można nie tylko dotknąć starożytnych konstrukcji, ale też ustawić aparat tam, gdzie przyjdzie nam ochota. Wśród cudów Petry spędzimy dwa pełne dni, eksplorując ją od wschodu słońca aż do zachodu, a nawet dłużej! Dłużej, bo jednego wieczoru wybierzemy się spektakl “Petra by night”. Ponadto trzeciego dnia (czyli szóstego dnia fotowyprawy) rano pojedziemy na plener w zupełnie nieznanej tzw. Małej Petrze.

Świątynia Artemidy, Dżerasz, Jordania, długa ekspozycja

Szwajcaria Bliskiego Wschodu

Jordania to kraj bezpieczny i stabilny politycznie, oaza spokoju na Bliskim Wschodzie. Dobra infrastruktura, spokój oraz przyjazne podejście do zachodnich inwestycji sprawiły, że zachodnie koncerny chętnie otwierają swoje bliskowschodnie przedstawicielstwa właśnie w Jordanii. To sprawiło, że kraj zyskał przydomek “Szwajcarii Bliskiego Wschodu”. Ceny też nieco przypominają te szwajcarskie… 😉

Termin fotowyprawy do Jordanii

Fotowyprawa do Jordanii potrwa 10 dni – od 6 do 15 listopada 2020 roku. Wylatujemy w piątek, wracamy w niedzielę.

Grobowce Petry, Jordania

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Zgłoszenia na fotowyprawę do Jordanii

Fotowyprawa jest przygotowana przez biuro podróży Fotezja i tam można znaleźć więcej informacji na temat programu, transportu, warunków zakwaterowania, wyżywienia oraz ceny:

Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej:

https://www.fotezja.pl/fotowyprawy/basniowa-jordania-fotowyprawa-orientalna/

 

Fotezja fotowyprawy logo

Więcej fotografii z Jordanii można zobaczyć w naszej galerii:

https://www.ewaipiotr.pl/portfolio-4/jordania/

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

https://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości dotyczące fotowyprawy, to chętnie odpowiemy:

Pod łukiem skalnym, Wadi Rum, Jordania

Dziękujemy! Niech Ci światełko zawsze świeci z właściwej strony! :)

Ewa i Piotr