Grudniowy remont

Uszguli, Gruzja

Prawie równo dwa lata temu na blogu mieliśmy wielką rewolucję: duże przemeblowanie tak wizualne, jak i funkcjonalne. Teraz tylko drobny remont, który w większości jest pod powierzchnią, a na górze wystaje niewiele, głównie wpis-niewpis „Fotografie na tę chwilę”.

Fotografie na tę chwilę” to tak naprawdę galeryjka – ze zdjęciami losowanymi z naszego portfolio przy każdym przeładowaniu strony. Można sobie kliknąć na wybraną fotografię i obejrzeć ją w trybie pełnoekranowym, a później przejść do następnej z aktualnego losowania (strzałkami lub kursorami klawiatury) albo kliknąć gdzieś poza zdjęcie i wrócić na główną stronę bloga. „Fotografie na tę chwilę” mogą wędrować niekiedy w dół lub w górę pierwszej strony, ale gdzieś z pewnością na pierwszej stronie będą. 🙂

Uszguli, Gruzja

Przy okazji sprzątamy nieco w Zerkaczach. Alex Garcia pożegnał się z „Chicago Tribune” i choć jego uwagi o warsztacie fotoreportera były inspirujące, to już ich nie przybywa – warto zerknąć do starszych materiałów, ale na nowsze chyba nie ma co liczyć. Charlie Borland, czyli „Pro Nature Photographer”, też od paru miesięcy nie daje znaku blogowego życia – podobnie zresztą jak Michael Yamashita. Zamiast nich w Zerkaczach gości Kah Kit Yoong, czyli „Magic Hour Unplugged” – publikuje nieczęsto, ale regularnie i ciekawie.

U góry dwa zdjęcia z zupełnie niemożliwej wioski Uszguli w Gruzji. Do Gruzji wracamy we wrześniu 2015. Jeśli ktoś nie zauważył, to właśnie pojawiło się ogłoszenie o fotowyprawie do Sakartwelo. Nowe są też ogłoszenie o warsztatach w Zamku Książ oraz o fotowyprawie na Santorini. Na tę ostatnią nie ma miejsc, ale jeśli ktoś ma ochotę się tam z nami wybrać, to proszę się nie zrażać i zapisywać w Horyzontach, miejsca czasem się zwalniają. Zapraszamy!

Światła na Nowy Rok
12 znaczących zdjęć w roku

6 komentarzy

 1. Chyba jednak Alex Garcia? Andy to chyba nie ta branża 😉

 2. wzrokowiec

  W “Fotografiach na chwilę” bardzo brakuje mi podawania nazwy zbioru, z którego pochodzi dane zdjęcie. Na przykład, patrząc na zdjęcie pt. “Słońce zaszło”, bardzo trudno domyślić się, że należy do zdjęć z Etiopii. A często chciałoby się obejrzeć pozostałe zdjęcia z tej samej fotowyprawy.

 3. Ewa

  Też o tym myślałam. Niestety, na razie nie umiem tego zrobić. Może jak jeszcze pokoresponduję z autorem galerii to się dowiem czy jest możliwe żeby np. każde zdjęcie prowadziło z lightboxa do swojej galerii.

  • wzrokowiec

   Na początek wystarczyłoby, żeby każde zdjęcie w tytule miało w nawiasie nazwę swojej galerii.
   Np.: Słońce zaszło (Fotowyprawa do Etiopii)

   • Ewa

    No super, a jakiś pomysł jak to uzyskać? Bez edytowania paru setek zdjęć w galerii? No i jeszcze byłoby dobrze, żeby w galerii Etiopia każde zdjęcie z osobna nie miało napisane “Fotowyprawa do Etiopii”. Ja nie cierpię na brak pomysłów co by można zrobić, tylko na brak wiedzy w zakresie języków programowania, jak to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *