Cytaty: „Cały świat jest pełen zdumiewających detali”

Bajki z mchu i porostów, Islandia

Amerykański fotograf Christopher Burkett od dzieciństwa jest bardzo krótkowzroczny. Jako dziecko nie wiedział o tym, więc nauczył się funkcjonować w świecie złożonym z ogólnych, niekonkretnych plam. Ludzi rozpoznawał po sylwetce i sposobie chodzenia, a drzewa nie miały liści, tylko wielki kleks zieleni na górze. Świat nie miał detali, były tylko grubo, niewyraźnie zarysowane kształty i kontrasty.

Gdy poszedł do szkoły, zauważono problem i siedmioletni Christopher dostał swoje pierwsze okulary. To było niesamowite odkrycie świata pełnego szczegółów. Mówi, że od tej pory wciąż pozostało w nim zdumienie wspaniałą różnorodnością fantastycznych detali, jakie zawiera nasze otoczenie. A ma już swoje lata…

Życie na wietrze, Islandia

Jeśli więc myślisz czasem, że żyjesz w nudnym, banalnym miejscu, że nie ma tu czego fotografować albo że już wszystko sfotografowano – może po prostu potrzebujesz okularów. Takich zwykłych, szklanych, albo może takich mentalnych, które sprawią, że zauważysz w swoim otoczeniu drobiazgi, których istnienia nawet nie podejrzewałeś.

Rzeka zieleni, Islandia

Na zdjęciach od góry: porosty na kamieniach, ślady na piasku  empiria w poszukiwaniu absolutu i wodorosty w strumieniu.

Album: Yfirsýn Sigurgeira Sigurjonssona
Filtry szare: Manfrotto na Islandii

6 komentarzy

  1. Ewo, zdjęcia piękne, ale nad tytułami to bym jeszcze popracował, zwłaszcza nad tym drugim 😉

  2. A zdjęcie trzecie jest przepiękne, jak abstrakcyjny obraz. Takie wodorosty widziałem na Islandii w rzeczce przy ciepłych źródłach w Lan……………..ar (tyle z nazwy pamiętam). Czy to gdzieś tam było robione?

    • Ewa

      Dziękuję 🙂 Być może masz na myśli Landmannalaugar? Zdjęcie jest z Islandii, ale nie ten rejon. Po prostu zwykła rzeczka gdzieś po drodze. Nawet ciepła nie była.

  3. Dziękuję za wyjaśnienie.
    Tak, właśnie o ten Land….. 🙂 mi chodziło, ale i bingo co do Islandii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *